Artyści malujący ściany

O muralach i artystach street art stało się głośno zaledwie kilka lat temu. Wcześniej wielu nie zachwycało się wcale malowidłami znajdującymi się na elewacjach czy pociągach. Były one zwykłym aktem wandalizmu i niszczeniem mienia. Dziś taka forma artystyczna uznawana jest za sztukę.

Uliczne malowanie ścian

artystyczne malowanie ścianPostrzeganie graffiti jako obrazu, który ma wywołać u oglądającego określone emocje rozpoczęło się za sprawą artysty działającego w Londynie. To on przyczynił się do tego, że murale stały się czymś więcej. Ludzie zaczęli dostrzegać w nich piękno i obrazy te w odczuciu wielu przestały szpecić ściany. Murale mają dawać nam do myślenia, mają otwierać oczy na aktualne problemy. Pokazywać to co na co dzień nam umyka. Czasem wystarczy coś prostego, coś, co dotrze do każdego przechodnia. Prawdziwy przełom rozpoczął się za sprawą artysty, który znany jest jako Banksy. Do tej pory nieznana jest jego prawdziwa tożsamość i wielu ludzi gorączkowo próbuje odkryć kim jest ten znany w wielu krajach malarz. Artysta w swoich pracach często posługuje się wyszukanym żartem i umieszcza w swoich pracach zwierzęta. Dotyka często trudnych i kontrowersyjnych tematów. Dzięki niemu artystyczne malowanie ścian stało się czymś więcej niż tylko zwykłym graffiti. Artysta ma wiele wystaw i ludzie chętnie oglądają jego prace. Dzięki takim malarzom każdy z nas może odkryć w sztuce coś dla siebie. Nie jest już ona niedostępna. Wychodzi na nasze ulice zapraszając do podjęcia refleksji nad pewnymi zdarzeniami i problemami dotykającymi świat. Malowidła na ścianach ozdabiają również budynki, są do nich w pewien sposób dopasowane. Jest to coś nowego coś, co sprawia, że artysta może wejść do umysłu każdego człowieka.

Ściany ozdabiane muralami stają się często wizytówką danego miejsca. Wielu ludzi chce na własne oczy zobaczyć pracę danego artysty. Nadają one również specyficznego klimatu, miejsce takie staje się wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Zatem każdy może dotknąć tej magii.