Badanie kleszcza w laboratorium

 

Gdy tylko topnieje śnieg to wielu z nas rusza na wycieczki na łono na natury. Bardzo lubimy spacerować w czasie wiosny czy lata po leśnych bezdrożach. Często jednak zapominamy o tym, że w lasach i na łąkach żyją pewne owady, które mogą stanowić dla nas spore zagrożenie. Mowa tutaj przede wszystkim o kleszczach, które słyną niestety z tego, że roznoszą boreliozę.

Szybki test na boreliozę

western blot boreliozaLeczenie boreliozy niekiedy trwa długie lata. Często nawet nie da się w pełni tej choroby wyleczyć i możemy jedynie zatrzymywać jej rozwój. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że przed boreliozą możemy się chronić. Wystarczy stosować odpowiednie preparaty, które będą w stanie odstraszać te groźne owady. Mówi się czasami o tym, że do zakażenia boreliozą dochodzi tylko wtedy gdy kleszcz jest wpięty w nasze ciało przez ponad dobę. Jednak żeby mieć stuprocentową pewność co do tego, że jesteśmy zdrowi warto takiego wyjętego kleszcza poddać badaniom. Jedną z najszybszych i zarazem najskuteczniejszych metod jest western blot borelioza tą metodą może być wykryta szybko dzięki czemu szybciej będziemy mogli działać. Na chwilę obecną o boreliozie słyszy się niestety bardzo często. Zimy w naszym kraju bywają stosunkowo łagodne więc i kleszczy w lasach jest więcej. W efekcie istnieje niestety dużo większe ryzyko, że zostaniemy boreliozą zarażeni. Dzięki szybkim testom będziemy mogli jednak nie odczuwać skutków tej choroby.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju działa całe mnóstwo firm zajmujących się badaniem kleszczy pod kątem boreliozy. Firmy te możemy najszybciej znaleźć w Internecie. Wystarczy jedynie wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarce. Laboratoria badające kleszcze pod kątem boreliozy najczęściej mają swoje punkty pobrań w większych miastach.