Baldachim nad łóżeczko dla dziewczynki i chłopca

Jedną z pierwszych rzeczy jakie kupujemy dla nowonarodzonego dziecka jest łóżeczko. Noworodki bardzo dużo śpią w pierwszych miesiącach swojego życia dlatego ten zakup jest dla nas tak ważny. Poza tym jest to jedno z bezpieczniejszych miejsc gdzie można bezpiecznie odłożyć dziecko gdy musimy zająć się przez chwilę czymś innym.

Funkcjonalność baldachimu do łóżka dziewczynki

baldachim do łóżka dziewczynkiSamo łóżeczko jest ważne

buy levitra cheap

, ale wiele uwagi poświęcamy także na wybór pościeli, poszewek, ochraniaczy, materaca i innych rzeczy, które mogą nam i dziecku ułatwić spokojne zasypianie. Różowe kolory zarezerwowane są dla dziewczynek, niebieskie, klasycznie dla chłopców. Jeśli dokonujemy zakupu nie znając jeszcze płci dziecka szarości i biel będą bardzo uniwersalne. Prawie każda mama decyduje się na ochraniacz na szczebelki do łóżeczka natomiast na baldachim do łóżka dziewczynki już nie, chociaż na pewno częściej dla dziewczynki niż dla chłopca. Najczęściej takie baldachimy są elementem pościeli. Mają ten sam kolor i wzór co poszewki. Montuje się je nad górną częścią łyżeczka. Baldachim pełni nie tylko funkcję ozdobną ale i praktyczną. Gdy dziecko śpi w dzień możemy w ten sposób przyciemnić pomieszczenie żeby słońce nie raziło i nie grzało niemowlaka. Są również baldachimy moskitiery, które świetnie sprawdzają się w lato zwłaszcza gdy mamy w pokoju otwarte okno czy drzwi tarasowe w pomieszczeniu. Są przewiewne i chronią prze owadami.

Baldachim nad łóżeczkiem dziecięcym wygląda na prawdę uroczo. Zwłaszcza nad łóżeczkiem dziewczynki. Sprawia, że mamy wrażenie, że jest to łóżeczko prawdziwej, małej księżniczki. Niewątpliwie jest to nie tylko ciekawy gadżet ale ma także praktyczne zastosowanie. Dla chłopca również dostaniemy baldachim w niebieskim czy zielonym kolorze.