Betonowe elementy wyposażenia

Jako projektantka terenów zielonych, wiem jak ważne jest, aby wszystkie elementy do siebie pasowały. Tak jak we wszystkim, w aranżacji parków, bądź ogrodów w danych sezonach utrzymują się określone trendy. Kilka sezonów temu notowaliśmy wzrost popularności drewnianych elementów wyposażenia, które następnie straciły na rzecz metalu. Aktualnie od kilku sezonów odnotowuje się modę na betonowe wyposażenie.

Beton materiałem naturalnym

donice betonoweW przeciwieństwie do metalu, beton o wiele lepiej komponuje się z zielenią, gdyż wizualnie bardzo przypomina naturalne elementy przyrody. Z kolei jeżeli chodzi o drewno, beton jest zdecydowanie bardziej trwały. Prawdopodobnie z tych powodów betonowe elementy wyposażenia wyparły inne trendy i utrzymują się na szczycie już od kilku sezonów. W swoich projektach bardzo często uwzględniam donice betonowe, które pozwalają odgrodzić od reszty i uczynić ruchomymi nawet stosunkowo duże drzewa. Z kolei betonowe kosze zapobiegają zaśmiecaniu, ponieważ nie wywracają się podczas podmuchu wiatrów, wyrzucając swoją zawartość. Moim ulubionym elementem są jednak betonowe ławki parkowe. Ławki betonowe stosuję zarówno przy projektach miejsc ogólnodostępnych, jak i w ogrodach prywatnych. Są zdecydowanie najbardziej trwałe, ponieważ nie niszczą się pod wpływem wody, czy słońca i nie ulegają również korozji. Mogą pozostać w dobrym stanie nawet kilkanaście lat.

Decydując się na przyjęcie zlecenia, dotyczącego określonego projektu, staram się najpierw poznać gust osób zleceniodawcy. Muszę przyznać, że w trakcie długoletniej praktyki jeszcze nie spotkałam się z osobą, której nie przypadłyby do gustu betonowe elementy wyposażenia. Dzieje się tak ze względu na fakt, że są one jednocześnie eleganckie, wyglądają naturalnie, są odporne oraz dostępne w przystępnych cenach.

Więcej informacji www.golbeton.pl