Bezpieczna pościel dla niemowlka

Dużo się mówi o tkaninach, które mogą mieć kontakt z delikatną skórą niemowlaka, ponieważ często reagują one alergicznie. Czasem może to być wynik agresywnych detergentów, w których odzież maluchów jest prana, aby równie dobrze mogą je podrażniać same tkaniny.

Czy warto kupować pościel z bambusa?

pościel bambusowa dla niemowlakaW obecnych czasach rodzice mają ogromny wybór rzeczy dla niemowląt, które dodatkowo posiadają specjalne certyfikaty jakości. Dzięki temu mamy pewność, że wybieramy najlepsze rzeczy. Jeżeli chodzi o ubranka, okrycia wierzchnie, przykrycia czy pościel, to od zawsze się uważało, że muszą być bawełniane. Wynika to z faktu, że jest to tkanina miękka, świetnie znosząca wysokie temperatury i przepuszczająca powietrze, zatem maluchy się w nich nie pocą. Jednak od kilku lat na rynku można znaleźć także tkaniny bambusowe, które również są polecane dla dzieci. Bardzo popularna jest pościel bambusowa dla niemowlaka, która jest dostępna do łóżeczka i wózka. Bambus jest doskonale przebadanym materiałem, który wykazuje właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybicze i dodatkowo zawiera naturalne filtry przeciwsłoneczne. Jest to bardzo lekka tkanina, która posiada jeszcze delikatniejszą powierzchnię niż bawełna. Pościel bambusowa będzie idealnym pomysłem dla niemowlaka, który będzie się w niej czuł komfortowo. Co do wypełnienia pościeli, to polecane jest ze specjalnej włókniny antyalergicznej, która świetnie grzeje malucha, ale także przepuszcza powietrze, przez co maluch się nie poci. Z pewnością warto kupić choć jeden komplet bambusowej pościeli.

W przypadku ceny, bambusowe modele pościeli na pewno są droższe niż zwykła bawełniana, ale używając jej, można szybko zauważyć różnicę. Dostępna jest w wielu kolorach i fasonach, a więc bez kłopotu znajdziemy idealny model dla każdego dziecka.