Bezpieczne szelki dla małych zwierząt

Od kilku lat jestem behawiorystą zwierzęcym oraz prowadzę szkółkę treningową. Uczę zarówno czworonogi jak ich właścicieli jak poprawnie komunikować się między sobą. Z mojego doświadczenia wiem, że wszelkie nierozumienia w kontaktach psa z człowiekiem mają wielki wpływ na jego zachowanie.

Szelki dla małego psa

szelki dla małych psówDo mojej szkoły często przyjeżdżają zdesperowani właściciele. Uważają że trafili na nieposłusznego i niewdzięcznego psa. Im bardziej się starają aby zwierzę było grzeczne i posłuszne tym bardziej zwierzątko psoci. Doświadczenie już na pierwszy rzut oka pokazuje mi w jakim miejscu właściciele robią błąd. Niektórzy myślą, że małe rasy psów są bardziej dla nich odpowiednie, a przez swój rozmiar będą o wiele posłuszniejsze od dużych psów. Jednak małe psy są często lękliwe, agresywne lub wycofane. Agresja budzi się w nich pod wpływem lęku i strachu. Małym psom należy zapewnić poczucie bezpieczeństwa i odpowiednio je wytresować. Pomocne w tym są szelki dla małych psów. Dzięki nim właściciel podczas spacerów może kontrolować psa. Szelki są bardzo wygodnym rozwiązaniem przy małych zwierzętach. Istnieje niewielkie ryzyko, że pies wyjdzie z takich szelek. Małe psy doskonale wyswobadzają się za to z obroży podczas spacerów. Szelki są również o wiele bardziej wygodne i minimalizują występowanie kontuzji. Pies w szelkach łatwo daje się prowadzić i możemy szybko go wyszkolić podczas krótkich spacerów. Szelki są łatwe w obsłudze, można je odpowiednio regulować, tak aby zapewnić sobie i zwierzęciu bezpieczeństwo.

Odpowiednie akcesoria ułatwiają nam pracę ze zwierzętami. Małe psy o wiele lepiej czują się w szelkach, a my mamy większą kontrolę nad swoim pupilem podczas spaceru. W sytuacji gdy pies się wystraszy ryzyko, że oswobodzi się z szelek jest naprawdę bardzo niewielkie.