Body dla dziewczynki

Chyba każda przyszła mama zaczyna kompletować wyprawkę dla swojego dziecko od chwili, kiedy poznaje jego płeć. Jest to dość ważne, ponieważ poszczególne elementy wyprawki znacznie się różnią kolorystycznie dla obu płci.

Najlepsze body dla dziewczynki

body dziewczęce 104Już wiele lat temu przyjęło się, że w wyprawce dla dziewczynki dominuje kolor różowy, a dla chłopca niebieski. Dlatego też mamy chcą znać płeć malucha, aby kupić właściwe produkty. Oczywiście jest też mnóstwo uniwersalnych kolorów, chociażby takich jak żółty, czerwony, szary czy biały, które pasują do obu płci. Jeżeli chodzi o rodzaj ubranek, to przeważnie dzieci, które noszą jeszcze pieluszki, mają zakładane body, pajacyki i śpioszki, które mają praktyczne rozpięcia. Jeżeli jest nam potrzebne body dziewczęce 104, to dostaniemy je jednokolorowe, z nadrukami, doszytymi falbankami czy nawet imitacją spódniczki w pasie. Takie ubranka wyglądają bardzo infantylnie, przez co cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców. Body przede wszystkim może służyć jako samodzielne ubranie lub góra stylizacji w połączeniu ze spodenkami czy spódniczką. Jego rozmiar należy zawsze dopasowywać do długości mierzonej od czubka główki do pośladków i dodawać do niej kilka centymetrów na pieluszkę. Tego typu ubranie rodzice zakładają dzieciom do momentu, kiedy jeszcze noszą pieluchy, ponieważ później stanie się ono mało praktyczne. Dzięki rozpięciu w kroku, pieluchę można zmienić w kila chwil, bez konieczności ściągania całego ubrania. Nie jest ono drogie, zatem można zrobić ich większy zapas.

W sklepach z artykułami dla niemowląt przeważnie kupimy body w rozmiarze od pięćdziesiąt sześć do dziewięćdziesiąt osiem. Natomiast większe lub też mniejsze rozmiary najczęściej posiadają sklepy odzieżowe z działem dla niemowląt.