Budowa powierzchni przemysłowych

 

Przemysł jest najbardziej wymagający jeżeli chodzi o nieruchomości. Obiekty przemysłowe muszą być budowane w odpowiedniej lokalizacji. Obiekty przemysłowe, które są uciążliwe dla środowiska naturalnego muszą spełniać odpowiednie wymogi środowiskowe. Trzeba również brać pod uwagę, iż dużych zakładów przemysłowych nie można budować w miastach o statusie miasta uzdrowiskowego.

Budowa obiektów przemysłowych

hale przemysłoweBudowa obiektów przemysłowych jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem. Hale przemysłowe są w obecnych realiach rynkowych budowane tylko przez duże firmy i korporacje. Outsourcing usług w przemyśle zdobywa coraz większą popularność w krajach nie tylko rozwiniętych gospodarczo, ale także rozwijających się. Coraz popularniejsza staje się branża deweloperów przemysłowych. Hale przemysłowe są budowane przez deweloperów przemysłowych oraz wynajmowane podmiotom gospodarczym. Budynki przemysłowe są to budowle projektowane indywidualnie pod zamówienie. Hale dla przemysłu nie są to tylko konstrukcje stalowe lub murowane. Coraz popularniejsze stają się konstrukcje namiotowe. Namioty dla przemysłu są to duże, wielkopowierzchniowe hale składające się z: materiału oraz konstrukcji stalowej wspierającej materiał. Namiotowe hale przemysłowe sprawdzają się najlepiej w branżach przemysłu lekkiego, niewymagającego dużego uzbrojenia technicznego. Hale namiotowe można także budować na gruntach, na których nie można budować hal murowanych np.: na terenach po byłych kopalniach.

Nieruchomości przemysłowe wymagają dużego uzbrojenia technicznego. Oprócz budynku należy zapewnić także odpowiednie zaplecze socjalne takie, jak: woda czy dostęp do cieci telekomunikacyjnej. Budowa obiektów przemysłowych to bardzo często projekt rozpisany na lata. Budowa obiektów namiotowych trwa znacznie krócej i jest kilka razy tańsza. Takie obiekty nie sprawdzają się jednak w każdej branży.