Byliny rosnące pod drzewami, krzewami, w środowisku wilgotnym

Urządzając ogród, warto wybrać do niego takie rośliny, które są nie tylko łatwe w uprawie, ale też można je później stosować w innych celach. Jedną z roślin, która jest znana w ziołolecznictwie, jest narecznica samcza. Roślina ta należy do bylin. W naturze znaleźć ją można w wielu miejscach np. na zboczach gór, urwisk, w lasach.

Idealne i mało wymagające rośliny do przydomowego ogrodu

narecznica samcza hurtKłącza narecznicy samczej są dość grube i to właśnie ten element jest stosowany często w ziołolecznictwie. Liście narecznicy samczej układają się w charakterystyczny lejek. Narecznica z biegiem czasu zmienia swój kolor. Latem jest ona pięknie zielona, a jesienią staje się żółta, co również wygląda bardzo ładnie. Narecznicę samczą zawsze należy sadzić w grupach. Roślina ta lubi miejsca raczej zacienione i wilgotne, dlatego sprawdzi się bardzo dobrze pod drzewami i krzewami. Często spotykana jest ona w ogrodach naturalistycznych. Warto kupić takie rośliny jak właśnie narecznica samcza hurt – dzięki temu można posadzić wiele roślin w jednym miejscu. Jest to doskonała roślina okrywowa. Dużą zaletą narecznicy samczej jest to, że jest ona rośliną mało wymagającą. Nie trzeba szczególnie się o nią troszczyć. Jest w stanie rosnąć nawet w chłodnych miejscach, w cieniu. Najlepiej radzi sobie na podłożu z dużą zawartością próchnicy. Jeśli w ogrodzie jest mało miejsc zacienionych, to nie należy się tym przejmować, bo narecznica samcza poradzi sobie także w miejscu nasłonecznionym.

Wtedy jednak trzeba pamiętać o tym, by regularnie podlewać roślinę, bo potrzebuje ona wilgotnego środowiska. Rozmnażanie narecznicy samczej następuje przed podział kęp. Jeśli warunki są sprzyjające, narecznica samcza rozsiewa się sama. Warto zapamiętać, że cała roślina jest trująca i należy jej spożywać. Osiąga wysokość od 50 cm do 1,2 m.