Ceny pobytów w sanatoriach

 

Oferta większości sanatoriów jest kierowana do seniorów, jednakże bywają przypadki, że można w nich spotkać młodsze osoby. Przeważnie na taki pobyt dostaje się skierowanie od lekarza, albo samodzielnie wykupuje określony turnus.

Rodzaje turnusów w sanatoriach

ciechocinek sanatoria promocjeOsoby po sześćdziesiątym roku życia w przypadku kobiet i sześćdziesiątym piątym roku życia w przypadku mężczyzn, stanowią zdecydowaną większość pacjentów przebywających w sanatoriach. Są tam organizowane wczasy dla osób  różnymi problemami zdrowotnymi. Poza specjalnie dobranymi zajęciami pod konkretną grup pacjentów, każdy z nich może w nieograniczony sposób korzystać z wszelkich zabiegów zdrowotnych i pielęgnacyjnych oferowanych na terenie danego sanatorium. Przeważnie jest tu mowa o kąpielach solankowych, borowinowych, błotnych czy biczach wodnych. Jednym z najbardziej znanych miast, do których kierowani są seniorzy jest Ciechocinek sanatoria promocje organizują przez cały rok na określone rodzaje turnusów. Są to najczęściej oferty czasowe, zatem nie każdy może się na nie załapać. Mogą one dotyczyć turnusów rehabilitacyjnych, rekreacyjnych, sportowych czy psychoterapeutyczne. Pobyt w sanatorium jest doskonale zorganizowany od dnia przybycia aż do wyjazdu, ponieważ jego założeniem jest maksymalne uzdrawianie na każdym poziomie. Seniorzy mogą korzystać z basenów, saun, kąpieli zdrowotnych czy zajęć na siłowniach i salach gimnastycznych. Wszystkie zajęcia odbywają się pod czujnym okiem specjalistów, którzy dbają o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników.

Spora część uczestników wczasów w sanatoriach, odczuwa pozytywne skutki prowadzonych zabiegów już w czasie pobytu. Dzięki promocjom, osoby opłacające sto procent wartości turnusu, mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy, zatem jest to korzystna oferta.