tenis

Chluba polskiego tenisa

Często za sport narodowy uznaje się piłkę nożną, w ten sam sposób nie doceniając sportów w których nasi rodacy odnoszą znacznie większe sukcesy. Przykładem może być chociaż by tenis i nasza tenisistka Agnieszka Radwańska, która w 2015 roku zwyciężyła Turniej Mistrzyń, natomiast w 2012 Wimbledon.

Tenis jej życiem

tenisUrodzona 6 marca 1989 roku w Krakowie swoje początki z tenisem zaczęła w Niemczech. Jej nauka tenisa zaczęła się w klubie Grun-Gold gdzie jej ojciec był trenerem. Już jako sześciolatka wygrała swój pierwszy dziecięcy turniej zanim jakakolwiek polska szkoła tenisa o niej w ogóle usłyszała. W kwietniu 2005 roku otrzymała ona tytuł profesjonalisty. W tym samym roku wygrała Wimbledon jako juniorka. Przełomem w jej karierze tenisistki z pewnością był rok 2006, kiedy to 11 czerwca wygrała bez starty żadnego seta, French Open 2016, wpisując się na karty historii jako pierwsza Polska liderka rankingu ITF Juniors w kategorii do lat 18. W 2007 roku tenis dla dzieci skończył się dla Radwańskiej i rozpoczęła karierę seniorki zdobywając wiele zwycięstw w międzynarodowych turniejach, swoich talentem prawie dorównując sławnej na całym świecie Venus Williams. Pomimo wielu porażek z tą wielką tenisistką, pierwszy raz udało się Agnieszce zwyciężyć z wcześniej wspomnianą Venus Williams w 2012 roku.

 

 Swój sukces powtórzyła w 2014 roku, triumfując wynikiem 6:4 i 6:2. Ciężkim okresem dla tenisistki był rok 2013 kiedy zmarł jej dziadek, były hokeista i trener Cracovii Władysław Radwański.

Zainteresowanych tenisem zapraszam na stronę http://www.instruktortenisa.waw.pl/o-mnie/