Ciąża na fotografi

W czasie ciąży ciało kobiece jest poddawane ekstremalnym próbom. Ważne zmiany zachodzą nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz ciała i każdy może je dostrzec gołym okiem od określonego momentu. Przeważnie od drugiego trymestru ciąża jest widoczna dla wszystkich.

Jakie są fotografie ciążowe?

fotografia ciążowa rybnikPierwsze miesiące ciąży są niemalże niezauważalne dla otoczenia kobiety, ponieważ wygląda ona tak samo. Brzuszek zaczyna się zaokrąglać dopiero od około czwartego – piątego miesiąca ciąży i okazałe rozmiary osiągnie w ósmym  dziewiątym miesiącu. Dlatego też właśnie w tym okresie wiele kobiet decyduje się na uwiecznienie tej chwili, ponieważ można ładnie podkreślić ciążowe krągłości. Jeżeli interesuje nas na pamiątkę fotografia ciążowa Rybnik jest miastem, w którym bez problemu ją wykonamy w wielu salonach fotograficznych. Są to zdjęcia inne niż wszystkie, ponieważ pierwsze skrzypcie odgrywa w nich ciążowy brzuszek, który musi być estetycznie wyeksponowany. Wiadomo, że każda kobieta nie chce na nim wyjść grubo, a jedynie zmysłowo i kobieco, zatem ważna jest odpowiednia poza, strój i makijaż. O te detale zadba sztab specjalistów, który dobiorą dla przyszłej mamy odpowiednią suknię czy tunikę, wykonają perfekcyjny makijaż, ułożą włosy i powiedzą jak należy się ustawić. To wbrew pozorom niełatwe zadanie, ponieważ w większości przypadków zdjęcia pogrubiają, a w tym przypadku wszystko musi być naturalne i mieć odpowiednie proporcje. Na sesji ciążowej jest wykonywanych od kilku do kilkunastu zdjęć.

W całym kraju działa bardzo dużo salonów fotograficznych, które zajmują się fotografiami tematycznymi, które w ostatnich latach cieszą się dużym zainteresowaniem. Ponieważ kobiety tylko kilka razy w życiu są w ciąży, to warto uwiecznić ten moment na fotografiach.