Co jest potrzebne do wykonania hybryd?

 

Piękne i zadbane dłonie to marzenie każdej kobiety. Jedną z najpopularniejszych metod pielęgnacji i zdobienia paznokci jest aktualnie manicure hybrydowy. Taki manicure można wykonać samodzielnie w domu przy pomocy specjalnych zestawów, albo można po prostu skorzystać z usług kosmetyczki.

Tworzenie hybryd krok po kroku

manicure hybrydowy ŁódźZaletą tego rozwiązania jest to, że hybrydy są zdecydowanie trwalsze w porównaniu ze zwykłym lakierem do paznokci. Do wykonania manicure hybrydowego potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Wyróżnić należy tutaj pilnik, blok polerski, odtłuszczacz. Oprócz tego przydadzą się: primer, baza hybrydy, kolor hybrydy, hybryda nawierzchniowa. Potrzebne są jeszcze lampa UV i oliwka do skórek. Z takim zestawem można wykonać samodzielnie profesjonalne i pięknie wyglądające hybrydy. Taki manicure hybrydowy Łódź wykonuje się w praktycznie każdym salonie kosmetycznym. Najpierw należy dokładnie opiłować paznokcie – oczywiście trzeba to zrobić zgodnie z upodobaniami. Następnie usuwa się skórki wokół paznokcia. Płytka paznokciowa musi zostać zmatowiona. Do tego używa się specjalnego bloku polerskiego. Później trzeba przetrzeć paznokcie odtłuszczaczem. W ten sposób usuwa się pył znajdujący się na paznokciach. Jeśli płytka paznokciowa jest trudna, a do tego tłusta, to należy zastosować jeszcze primer. Kiedy płytka zostanie już oczyszczona, nakłada się na nią bardzo cienką warstwę bazy. Bazę utwardza się w lampie UV przez ok. 2 minuty.

Potem nakłada się kolor hybrydy i lakier ten także należy utwardzać przez 2 minuty w lampie UV. Dopiero później należy nałożyć lakier powierzchniowy czyli tzw. top. Ten również trzeba utwardzać przez 2 minuty. Nadaje on hybrydzie połysku i utrwala ją. Wierzchnią warstwę trzeba jeszcze raz odtłuścić, a oliwkę wmasować w paznokcie i skórki.