Co to jest miechunka jadalna?

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z ilości roślin, których spożywanie wpływa dobroczynnie na nasz organizm. Z wielu ziół, warzyw i owoców warto wybierać więc takie, które w jakiś sposób mogą wpłynąć pozytywnie na nasze ogólnie samopoczucie oraz zdrowie. Jedną z takich niezwykłych roślin jest miechunka jadalna. Jakie korzyści może nam przynieść?

Niezwykłe właściwości miechunki jadalnej

miechunka peruwiańskaMiechunka jadalna, znana także jako miechunka peruwiańska, rodzynek brazylijski lub złota jagoda, jest egzotyczną rośliną, która pochodzi z Ameryki Południowej. Jej dobroczynny wpływ na organizm człowieka został odkryty już przez historycznych Inków. Aktualnie jej uprawa odbywa się na całym świecie, ze względu na jej walory smakowe oraz ogrom mikroelementów, których może dostarczyć człowiekowi. Miechunka wyglądem przypomina małe, żółte pomidorki koktajlowe. W jej owocach obecna jest duża ilość witamin, na przykład witaminy C, A czy witamin z grupy B. Spożywanie owoców miechunki może zatem wpływać na naszą odporność i zapobiegać przeziębieniom. Oprócz tego witaminy te wspomagają nasz układ krążenia, uszczelniając naczynia krwionośne i mają wpływ na prawidłowe ciśnienie. Witamina A wpływa pozytywnie na stan naszej skóry oraz bierze udział w usprawnianiu procesu prawidłowego widzenia. Natomiast witaminy z grupy B obniżają poziom stresu i zapobiegają spadkowi nastroju. Wysoka zawartość wapnia i fosforu ma pozytywny wpływ na stan naszych kości oraz zębów.

Miechunka jadalna to wciąż mało znany w naszym kraju owoc, który ma niesamowity, dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Spożywanie jej dostarcza wielu witamin i mikroelementów, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Miechunka poprawia funkcjonowanie wielu narządów, ale także może pozytywnie wpływać na samopoczucie.