Czy zakup koncentratora to duży wydatek?

W obecnych czasach opieka nad przewlekle chorymi pacjentami może być realizowana także w domu. Wszystko dzięki temu, że aparatura, potrzebna do takiej opieki, może być używana również w domowych warunkach. Należy jednak wybrać taką która będzie komfortowa w użyciu i jednocześnie bezpieczna.

Ile kosztuje przenośny koncentrator?

przenośny koncentrator tlenu cenaW obecnych czasach pacjenci coraz częściej decydują się na opiekę w domu, nawet w przypadku, gdy choroby, z którymi walczą, są przewlekłe i wymagają podtrzymywania funkcji życiowych. W takiej sytuacji z pewnością przydatny okaże się odpowiedni sprzęt, taki jak przenośny koncentrator tlenu cena tego sprzętu jest zaskakująco miska. Stosowanie tego typu sprzętu medycznego może się okazać przydatne w wielu różnych sytuacjach. Trzeba go używać na przykład w wypadku, gdy pacjent boryka się z chorobami górnego układu oddechowego, czy też wymaga tlenoterapii na przykład po wypadku. Niezależnie od tego, warto, aby w warunkach domowych korzystać właśnie z koncentratorów, zamiast niegdyś używanych butli z tlenem. O ile w warunkach szpitalnych sprawdzają się one dobrze w to w warunkach domowych trudno jest o zachowanie odpowiedniej ostrożności. To z kolei może grozić nawet wybuchem w przypadku, gdy dojdzie do zaprószenia ognia w pomieszczeniach, gdzie leży dany pacjent. Dlatego właśnie koncentrator tlenu, który nie jest wyposażony w żaden zbiornik, jest w takiej sytuacji znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że można zakupywać nie tylko zupełnie nowe koncentratory, ale także te używane.

W obecnych czasach coraz większa liczba pacjentów, lub ich rodzin, decyduje się na samodzielną opiekę w warunkach domowych. Jest to możliwe oczywiście tylko wtedy, gdy posiadamy odpowiedni sprzęt medyczny. Na szczęście jednak ceny zakupu takiego sprzętu stale się obniżają.