Czym jest dziecięca koszulka alternatywna?

W każdej dziedzinie, gatunku, kategorii ustanawiane są pewne standardy, do których każdy się przyzwyczaja i stają się one czymś powszechnym. Dzieje się tak również w przypadku ubrań. Te zazwyczaj zależą od aktualnej mody i trendów, które zmieniają się średnio co kilka lat. Bez większych zmian pozostaje natomiast odzież dla dzieci – wciąż rodzice wybierają niebieskie ubranka dla chłopców, a różowe dla dziewczynek. Czy tak musi być?

Czy dzieciom będzie pasowała koszulka alternatywna?

koszulki alternatywneRodzice niemowląt czy nieco starszych dzieci nie mają za bardzo wyboru, aby dostosować ubiór dziecka w taki sposób, jak by tego chcieli. Na rynku, w sklepach stacjonarnych dostępnych jest zaledwie kilka, bardzo podobnych do siebie wzorów w pastelowych kolorach. Jak się jednak okazuje, ubieranie dziecka w róż lub błękit nie przypadło też do gustu niektórym producentom odzieży dziecięcej. Tak powstały koszulki alternatywne i nietypowe ubrania dla najmłodszych. Są to spodnie, body, skarpetki, a nawet pieluchy, które wychodzą poza ogólnoprzyjęte standardy. Zazwyczaj taka odzież podobna jest do tej, którą mogą nosić dorośli – jest czarna, biała, żółta czy zielona. Wzory umieszczane na koszulkach alternatywnych również nie mają zbyt dużo wspólnego z dzieciństwem. Na ubraniach znajdują się czaszki, gitary, liście konopi, a także grafiki z różnymi cytatami, zabawnymi tekstami i wieloma innymi, nietypowymi wzorami. Ubrane w taki strój dziecko wygląda zupełnie inaczej niż inne maluchy – jest przez to wyjątkowe, jeszcze bardziej przykuwa uwagę i wywołuje sporo uśmiechu na ustach osób dorosłych.

Niektóre osoby uważają ubieranie dziecka w ten sposób za absurd. Są to jednak niestandardowe rozwiązania, które wbrew pozorom zaczynają cieszyć się popularnością. Nie bez powodu, gdyż maluch w koszulce z liśćmi konopi może wyglądać interesująco, zabawnie i bardziej elegancko niż w pastelowych body.