Czym jest malinotruskawka?

Malinotruskawka to rzadko spotykany w Polsce krzew owocowy. Naturalnie występuje w lasach Japonii i wcale nie jest krzyżówką maliny i truskawki, a zupełnie innym gatunkiem. Nazwę zawdzięcza raczej wyglądowi, bo prezentuje się właśnie jak połączenie tych dwóch owoców, które doskonale nadają się do spożycia. 

Uprawa malinotruskwawki w Polsce

malinotruskawka sadzonkiW Polsce krzewy malinotruskawki nie są jeszcze tak znane, lecz niektórzy doceniają już jej słodki smak i bardzo ładny wygląd. Jest bardzo rozgałęziona i lekko zdrewniała, z jej łodyg wyrastają jasnozielone liście. Kwiaty są białe i przypominają te, które kwitną na kwiatach truskawki. Znajdują się na niej pędy jednoroczne, które wiosną pojawiają się na nowo. Uprawia się ją głównie jako roślinę ozdobną, lecz powstaje coraz więcej hodowli. Wiele osób docenia owoc, jakim jest malinotruskawka Sadzonki należy zasadzić w niemalże każdej ziemi, lecz najbardziej sprzyjają jej żyzne i wilgotne ziemie gliniaste. Szkodzi jej intensywne słońce, dlatego warto poszukać dla niej półcienistego miejsca. Późną jesienią warto zabezpieczyć ją przed mrozami, ponieważ niekoniecznie dobrze je znosi. Odkrywamy ją dopiero na wiosnę, usuwając zeszłoroczne pędy, by mogła wydać nowe. Na rynku można zakupić rozrośnięte już krzewy, które doskonale nadawać się będą do naszego ogrodu, jak i na balkon. Sadzonki są dość tanie i szybko przyjmują się w nowych warunkach. Chcąc sprawić sobie urozmaicenie w ogrodzie, warto zainwestować w sadzonki tejże rośliny, by mogły zachwycić każdego, kto tylko na nie spojrzy. 

Uprawa malinotruskawki nie należy do trudnych. Do dobrego wzrostu należy zapewnić jej dobrą glebę oraz odpowiednie nasłonecznienie, by nie uschła z powodu zbyt wielkiej ilości światła. I mimo że malinotruskawska jest mało znana w Polsce, z roku na rok jej popularność wzrasta, dając nowe możliwości dla hodowców.