Czym jest passion marihuana?

Konopia indyjska, zwana także marihuaną, to używka rozpowszechniona w zeszłym stuleciu przez subkulturę hippisów. Dzieci kwiaty buntowały się i chciały żyć po swojemu – w szczęśliwym społeczeństwie opartym na wzajemnym wsparciu. Ten bunt objawiał się również zażywaniem środków psychoaktywnych, głównie marihuany, której dziś możemy wyróżnić wiele rodzajów.

Co wiadomo o passion marihuanie?

passion marihuanaNa przestrzeni lat wyodrębniło się wiele odmian konopi indyjskiej. Jedną z nich jest ta opisywana tutaj odmiana genotypu amstel gold, pochodząca z Holandii. Trudno określić czy jest stosunkowo młoda czy zaliczać ją do tych już tradycyjnych odmian. Jednak faktem jest, że ma na  świecie swoich zwolenników już od lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku. Passion marihuana to odmiana, której nasiona przeznaczone są wyłącznie do hodowli zewnętrznej. Pozwala osiągnąć ona duży plon. Charakteryzuje się wysoką zawartością THC (bo aż od 16 do 20%). Posiada krótki czas kwitnienia i wyrasta wysoka, ze sporą ilością psychoaktywnej żywicy. Odmiana ta jest w stu procentach indicą. Jej nasiona mogą być feminizowane lub nie. Uczucia, jakie wywołuje w człowieku zażycie tej właśnie odmiany legendarnej zielonej rośliny, to wręcz euforyczna radość, pobudzenie umysłu i ciała i solidny relaks. Aromat jaki ma passion marihuana jest cytrusowy z wyczuwalną nutką ziemi, ale mimo to bardzo świeży.

Konopia indyjska ma wiele odmian, które w mniejszym lub większym stopniu różnią się od siebie. Opisywana tutaj odmiana cieszy się zainteresowaniem wśród koneserów, ma dobre opinie. Jednak nie należy zapominać, że uprawa tej rośliny jest w Polsce nielegalna. W naszym kraju posiadać nasiona można, ale nic poza tym. Mimo wszystko warto mieć wiedzę na temat tej „magicznej” rośliny.