Czym jest pompa ciepła?

 

Pompa ciepła jest maszyną, której zadaniem jest wymuszanie przepływu ciepła z obszaru o niższej temperaturze, do obszaru o wyższej. Urządzenie to wykorzystuje energię cieplną, która obecna jest w naturalnych pokładach ziemi, powietrza oraz wody. Sama jego praca oparta jest na różnych procesach fizycznych takich jak parowanie, sprężanie, skraplanie czy rozprężanie.

Dostępne rodzaje pomp ciepła

pompy ciepła inowrocławWśród dostępnych na rynku pomp ciepła spotkać możemy się z wieloma rodzajami. Wśród nich wymienić możemy między innymi pompę ciepła typu solanka-woda. Działa ona w obiegu tak zwanego górnego źródła, czyli doskonale znanemu każdemu z nas centralnego ogrzewania. Zarówno pompa typu solanka-woda jak i powietrze-woda i woda-woda wykorzystują wodę jako medium grzewcze. Stąd też w nazewnictwie każdego z nich napotykamy słowo woda. Każde z wymienionych typów różni się jednak źródłem energii wykorzystywanym w tak zwanym dolnym źródle, czyli obiegu dostarczającym energię do pompy. Ze względy na ogromny wybór tego rodzaju urządzeń warto przed zakupem zapoznać się ze specyfikacjami konkretnego modelu oraz producentami. Jeśli chodzi o pompy ciepła inowrocław jest miastem, który oferuje szeroki wybór. Co najważniejsze możemy spotkać się w nim z producentami, którzy od wielu lat istnieją na rynku oraz udoskonalają swoje urządzenia, uwzględniając rozwój najnowszych technologii. Pompa ciepła jest zdecydowanie najbardziej komfortowym oraz stosunkowo tanim w eksploatacji ogrzewaniem, po którego możliwości sięga coraz więcej osób.

Ogrzewanie budynku z zastosowaniem pompy ciepła niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim wiąże się ono z dużo niższymi kosztami, już nawet na etapie budowy. Poniesione koszty inwestycyjne z pewnością szybko nam się zwrócą.