Dekolt typu v dodaje sukienkom kobiecości

Dopasowana sukienka bez rękawów, która subtelnie podkreśla kobiecą sylwetkę oraz optycznie wysmukla figurę to marzenie każdej z nas. Mimo, iż model jest bardzo prosty w swym fasonie, to wyróżnia się elegancją i gustownym minimalizmem oraz głębokim dekolt v, który eksponuje biust oraz wydłuża szyję.

Sukienka z wyciętym dekoltem to model ponadczasowy

sukienki z dekoltem vNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż sukienki z dekoltem v to fason, który nigdy się nie zdezaktualizuje. Każda kobieta wygląda bardzo stylowo w sukience z dekoltem w serek. Dekolt w kształcie trójkąta szerokokątnego jest z reguły zarezerwowany jest dla kobiet o dużym biuście. Nie poleca się go paniom o długiej i chudej szyi. Odwrotnie jest zaś w przypadku kobiet, które mają krótszą szyję, wówczas taki dekolt optycznie ją wydłuża. Sukienki z dekoltem w szpic powinny zakładać kobiety z większym biustem oraz te, które mają szerokie ramiona, aby wysmuklić górną część ciała. Jest to zatem rodzaj wcięcia wskazany dla pań o figurze jabłka, kielicha i prostokąta. Warto mieć na uwadze, iż sukienki z dekoltem v wyglądają niekorzystnie u kobiet z bardzo małym biustem. Dekolt o kształcie litery v w wydaniu wieczorowym może sięgać pępka i będzie tym elementem sukienki, który bez wątpienia skupi na nas spojrzenia innych. Jest bardzo kobiecy i elegancki, ale nie może wyglądać zbyt wulgarnie. Wówczas nasza sukienka będzie nie zrobi dobrego wrażenia, a nas narazi na kompromitację wśród znajomych. Dekolt v jest doskonałym wyborem dla kobiet, które chcą optycznie wysmuklić szyję i zwęzić ramiona. W zależności od tego, pod jakim kątem zbiegają się linie dekoltu przypominającego odwrócony trójkąt, podkreśla inną część kobiecego ciała. Wyróżnia się dekolt o kształcie trójkąta z bardziej rozwartym kątem, długiej podstawie i dekolt w szpic.

Bezapelacyjnie sukienki z dekoltem v zaznaczają kobiece ramiona oraz, z uwagi na głębokie wcięcie, pozwalają w subtelny sposób wyeksponować biust. Z tego też powodu dekolt w kształcie litery v to jeden z najpopularniejszych rodzajów wykończenia bluzek, swetrów i oczywiście sukienek.