Dlaczego warto zobaczyć Starówkę w Toruniu

Toruń to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski. A jego starówka to pięknie zachowana perła tego miasta z licznymi atrakcjami turystycznymi i niezliczona ilością zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Stare miasto w Toruniu, posiada doskonale zachowaną zabudowę i zarys miasta średniowiecznego.

Atrakcje starówki w Toruniu

Największa atrakcjastarówka w toruniu rynku w Toruniu, to oczywiście pomnik i dom Mikołaja Kopernika. Według historyków, tutaj urodził się nasz słynny astronom. Najważniejszym zabytkiem na starówce jest Ratusz Staromiejski, zaliczający się do najpiękniejszych zabytków architektury mieszczańskiej. Do atrakcyjnych obiektów można zaliczyć również Ruiny Zamku Krzyżackiego, mieszczące się między brzegiem rzeki Wisły a Starówką. Warto zobaczyć niezliczoną ilość pięknie zachowanych kamieniczek. Nie można zapomnieć też o spichrzach. Zachowało się ich dziś tylko 30 a w przeszłości istniała ich tu ponad setka. Zachowane fortyfikacje, noszą nazwę Twierdzy Toruń i je też warto zobaczyć. Starówka w Toruniu, jest oficjalnie uznana za Pomnik Historii i jest jednym z najbardziej wartościowych i zachowanych elementów budownictwa historycznego w Polsce. Budowle średniowieczne w Toruniu, stanowią najlepiej utrzymane tego typu budownictwo w tej części Europy. Gotyckie elementy starówki i ogólny zarys miasta z murami obronnymi, zachowały się w praktycznie nienaruszonym stanie i są unikatem w skali międzynarodowej.

Jeżeli wybieramy się do Torunia, koniecznie musimy zobaczyć średniowieczny zespół staromiejski, który zachwyci nas pięknem swoich zabytków zachowanych w stanie olśniewającym. Toruń to miejsce magiczne które każdy człowiek, będący w tych okolicach, powinien chociaż raz w życiu odwiedzić.