Dobieramy żyrandole do oświetlenia kościoła

 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż kościoły to budowle o charakterystycznej dla danego stylu architekturze. Mają one bardzo wysokie sklepienia lub sklepienia, które są bardzo bogato zdobione. Do każdego z nich musimy dobrać odpowiednie oświetlenie, które mają zapewnić specjalnie zaprojektowane żyrandole.

Stawiamy na stylowe żyrandole do kościołów

żyrandole do kościołaKażdy kościół jest tak naprawdę inny i każdy wymaga dopasowanego do jego wnętrza oświetlenia. Nie może być ono zbyt jasne ani zbyt ciemne. Jeśli chodzi o żyrandole do kościoła, zawsze powinniśmy zamawiać je u renomowanych producentów, którzy bardzo często zajmują się tylko i wyłącznie projektowaniem lamp i żyrandoli do budowli sakralnych. Powinny być one stosunkowo masywne i bezpieczne. Ich podstawą zwykle jest mosiężne koło, na którym umieszczane są specjalne lampy, które imitują swoim wyglądem świece. Największy żyrandol zawsze powinien być umieszczany w nawie głównej nad samym ołtarze. W bocznych lampach możemy zamontować żyrandole o mniejszych rozmiarach. Do wszystkich z nich mogą być wkręcone energooszczędne żarówki, dzięki czemu rachunki za energię elektryczną będą niższe. Możemy też podłączyć do nich oświetlenie ledowe, które jest coraz popularniejsze. Żyrandole mogą mieć też wykonane z kryształu abażury, które zapewnią odpowiednie oświetlenie wnętrza budowli. Promienie świetlne nie mogą być zbyt ostre ani zbyt ciemne, by możliwe było swobodne czytanie. Z tego też powodu warto wybrać modele z możliwością sterowania ostrości światła, które możemy dopasowywać do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Oświetlenie kościoła nie należy do łatwych zadań. Z tego też względu powinniśmy wybrać do niego żyrandole renomowanych producentów, którzy zajmują się projektowaniem oświetlenia do budynków sakralnych. Musi ono zawsze być dopasowane do stylu, w którym wybudowany jest kościół oraz do zdobień jego wnętrza.