Dobra pomoc psychologa

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o problemach psychicznych wśród naszych znajomych. Całe szczęście odchodzimy od piętnowania takich osób, a wręcz przeciwnie staramy się im pomóc, czasami wręcz namówić na wizytę u specjalisty, jeśli wysyłają nam oni niepokojące sygnały.

Poradnia psychologiczna w Poznaniu

psycholog PoznańZdrowie psychiczne jest w równie dużym stopniu ważne jak to fizyczne. Mimo, iż w większości przypadków, gdy mamy problemy wewnętrzne na pozór jesteśmy w stanie z nimi funkcjonować. W głębi duszy jesteśmy jednak zmęczeni ciągłym udawaniem, że wszystko jest w porządku. Całe szczęście w naszym społeczeństwie z roku na rok wzrasta świadomość na temat chorób psychicznych. Niestety głównym czynnikiem powodującym to zjawisko jest ciągle rosnąca liczba samobójstw. Problemy z własnymi emocjami są bagatelizowane przez osoby starsze, tłumaczące złe samopoczucie wśród młodych okresem dojrzewania. Jeśli czujemy potrzebę rozmowy z kimś, kto potrafiłby nas wysłuchać powinniśmy poszukać pomocy w naszym mieście. Załóżmy, że jesteśmy z Poznania, w takiej sytuacji wystarczy w swoją wyszukiwarkę wpisać psycholog Poznań i już mamy setki wyników. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, że być może aby trafić na lekarza, który zrozumie nasz problem i będzie w stanie nam pomóc, będziemy musieli przebrnąć przez kilku takich, z którymi będzie nam się ciężko pracować. Nie powinniśmy się jednak poddawać, a przede wszystkim bagatelizować swojego problemu.

Jeśli mamy poczucie, że coś jest z nami nie tak i nie mamy już sił do panowania nad własnymi emocjami, nie wahajmy się szukać osób, które pomogą nam przebrnąć przez tę ciężką drogę. Choroby psychiczne są w takim samym stopniu poważne, jak te dotykające naszego ciała. Wizyty u psychologa nie są zatem powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie oznaką chęci zadbania o nas samych.