Dobrze zaprojektowana powierzchnia handlowa

Nikt z nas nie lubi robić zakupów w sklepie, gdzie ciężko przemieścić się pomiędzy alejkami, zwłaszcza gdy mamy wózek sklepowy, a znalezienie niektórych produktów graniczy z cudem. Będąc właścicielem sklepu, musimy zadbać o to, aby nasz sklep był dobrze urządzony, a produkty porozkładane w odpowiedni sposób.

Jak zaprojektować powierzchnię handlową?

projektowanie powierzchni handlowejNa pierwszy rzut oka, zaprojektowanie wystroju sklepu, może się wydawać bardzo proste. Projektowanie powierzchni handlowej jest proste, ale musimy przestrzegać kilku zasad, ponieważ w innym przypadku robienie zakupów w naszym sklepie nie będzie przyjemne. Po pierwsze regały muszą być ustawione w odpowiednich odległościach od siebie. Jeśli nie zamierzamy kupować do swojego sklepu wózków, ponieważ uważamy że same koszyki wystarczą, to odległość od regału, do regału nie musi być zbyt duża. Natomiast jeśli przewidziana jest możliwość robienia zakupów z użyciem wózka sklepowego, to odległość od regałów musi być conajmniej taka, aby dwie osoby prowadzące wózek mogły się swobodnie minąć. Ta sama zasada tyczy się alejek do kas. Kolejną ważną rzeczą jest to, aby poukładać wszystko tak, aby klient przechodził przez cały sklep, ale wszystkie produkty były łatwo dostępne. Należy pamiętać także o tym, aby wystrój sklepu był tak zaprojektowany, aby przyciągał, a nie odstraszał klientów. Regały muszą być tak rozstawione, aby pracownicy sklepu nie mieli problemów z dowożeniem towaru z magazynu sklepowego.

Pamiętając wszystkie wyżej wymienione zasady i oczywiście stosując się do nich, mamy większe szanse na to, że urządzimy sklep w należyty sposób. Jednak jeśli uważamy, że to zadanie może nas przerosnąć lub zwyczajnie nie mamy na takie rzeczy czasu, to możemy skorzystać z usług profesjonalnej firmy.