Drukarki do gadżetów

Druk UV to technologia druku cyfrowego, która daje ogromne możliwości. Umożliwia druk na niemal każdym płaskim materiale – od PCV po szkło, metal, pleksiglas i drewno. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak powstają widżety reklamowe? W większości przypadków stoi za nimi właśnie drukarka UV. Jednak ta technologia umożliwia znacznie więcej niż tylko druk komercyjny.

Specjalistyczne drukarki UV

specjalne drukarki do gadżetówTechnologia druku UV, która jest wykorzystywana przez specjalne drukarki do gadżetów, jest bardzo podobna do działania zwykłej drukarki atramentowej. Główną różnicą jest rodzaj atramentu oraz sposób montażu wydruku. Farby drukarskie UV to specjalna mieszanka płynnych polimerów, które po utwardzeniu stają się bardzo trwałe. Jeśli chodzi o kolory, nie różnią się one od tych stosowanych w tradycyjnej drukarce – najczęściej jest to paleta CMYK. Farba naniesiona na tkaninę jest utrwalana przez światło ultrafioletowe (UV) emitowane przez lampy LED w pobliżu głowicy drukującej. Dzięki promieniom UV tusz polimeryzuje. W ten sposób nadruk natychmiast twardnieje i tworzy cienką warstwę tworzywa sztucznego. Jaka jest jeszcze różnica między drukiem UV a zwykłą drukarką atramentową? Pozwala na użycie białego atramentu. Może służyć do drukowania pojedynczych elementów oraz jako podkład pod materiały transparentne. Dzięki temu kolory nałożone na taką powierzchnię są bardziej wyraziste. Tak jest na przykład do etui na smartfony. Niezwykła trwałość. Mocowanie światłem UV sprawia, że ​​nadruk jest odporny na wodę, temperaturę i światło słoneczne. Szeroki wachlarz zastosowań. Dzięki tej technice możesz drukować zarówno w dużych, jak i małych formatach. Możliwość nadruku bezpośrednio na materiale. W  innych technikach druku obraz jest najpierw przenoszony na specjalną folię, którą następnie umieszcza się na wybranym przedmiocie. Wysokiej jakości wydruki. Jest  nieporównywalna z żadną inną metodą. Obrazy tworzone przez druk UV są bardzo wyraziste, a kolory są jasne, kontrastowe i doskonale oddane. Bezpieczeństwo, druk tą metodą nie wytwarza nieprzyjemnych zapachów ani substancji szkodliwych dla zdrowia.

Technologia druku UV daje ogromne możliwości. To szybki i bezpieczny sposób. Powstały nadruk jest bardzo trwały i odporny na działanie promieni słonecznych i wody. Te zalety sprawiają, że druk UV jest przewagą nad wieloma innymi technologiami i jest coraz częściej wykorzystywany w  szerokim zakresie zastosowań, od urządzeń promocyjnych, przez etykiety i przywieszki, po materiały wykończeniowe wnętrz.