Dwa rodzaje parapetów wewnętrznych, porównanie

 

Temat parapetów, może wydawać się dość błahy, jednak zapewniam Was, że  w rzeczywistości tak nie jest. Parapet odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ zabezpiecza ścianę pod oknem  przed uciążliwymi zabrudzeniami, a dodatkowo wspomaga proces mieszania się ciepłej i zimnej masy powietrza pochodzącej z okna i grzejnika. Wybór parapetu nie jest taki prosty i trzeba poświęcić temu uwagę ponieważ w przeciwnym razie, może on oszpecić naszą przestrzeń.

Parapet z płytek ceramicznych oraz płyt postformingowych

ciepły solidny parapetNa początku powiem, że ciepły solidny parapet to podstawa i nasza wygoda. Chcę pokrótce przedstawić dwa praktyczne rodzaje parapetów jakimi są wykonane z płytek ceramicznych oraz postofrmingowych.  Parapety z płytek ceramicznych to popularne rozwiązanie w miejscach gdzie mamy do czynienia z dużą wilgotnością powietrza czyli na przykład w łazience. Z powodzeniem możemy użyć takich płytek jakie mamy położone na ścianie łazienki, dzięki czemu parapet pięknie wkomponuje się w przestrzeń. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że parapet jest wówczas bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Jednak aby parapet faktycznie długo nam posłużył należy odpowiednio zabezpieczyć moment zetknięcia plytki z oknem. Drugim rodzajem są płytki posformingowe, używa się do tego płyt wiórowych lub wodoodpornych pokryte są specjalnym materiałem, który może nawet imitować drewno lub kamień. Można wybrać parapet z matową lub lśniącą powierzchnią. Parapety stworzone z tych płyt dzieli się na takie, które mogą być stosowane w sypialni, salonie oraz te, które są odporne na wilgoć występującą w łazience lub kuchni.

Zawsze warto zastanowić się dokładnie nad modelem parapetu, pomyśleć nad jego funkcją, wyglądem oraz miejscem, w którym ma się znaleźć ponieważ jak sami widzicie, różne miejsca w naszym domu stwarzają różne warunki z jakimi parapet musi sobie poradzić.