Efekt izolacji cieplnej uzyskiwany przez piankę poliuretanową

Jeszcze nie tak dawno temu głównymi materiałami stosowanymi do ociepleń budynków były wełna mineralna oraz styropian. Teraz korzysta się przede wszystkim z pianek poliuretanowych, które sprawdzają się w ocieplaniu powierzchni pionowych i poziomych.

Równoważenie kosztów inwestycji w piankę i kosztów ogrzewania

ocieplanie pianką ŚląskMożna wyróżnić dwa systemy natryskowe pianek poliuretanowych. Pierwszym system są pianki otwartokomórkowe, a drugim są pianki zamkniętokomórkowe. Zaletą pianki poliuretanowej jest to, że należy ona do materiałów wszechstronnych. Pianka poliuretanowa stosowana jest przede wszystkim w budownictwie do ocieplania budynków. Zastosowano taki materiał po to, by oszczędzać jak najwięcej energii w gospodarstwie domowym. Z pianką poliuretanową jest to jak najbardziej możliwe, bo jest to materiał zapewniający nie tylko izolację cieplną, ale również akustyczną. Warto postawić na ocieplanie pianką Śląsk, ponieważ dzięki produkcji pianki poliuretanowej dochodzi do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Śmiało więc można powiedzieć, że pianka poliuretanowa jest materiałem przyjaznym środowisku, który nie przyczynia się do powiększania dziury ozonowej. Efekt izolacji cieplnej po zastosowaniu pianki poliuretanowej jest olbrzymi. Nie da się go nawet porównać do tradycyjnych metod ocieplania budynków czyli właśnie wełny mineralnej oraz styropianu. Można osiągnąć równowagę między kosztami inwestycji w izolację a kosztami ogrzewania.

Producenci pianek poliuretanowych zapewniają, że koszty ogrzewania po zastosowaniu pianki poliuretanowej znacznie spadną! Trzeba tylko wybrać odpowiedni typ pianki, który będzie dopasowany do materiału, na który pianka ma zostać nałożona. Oferta wśród pianek jest bardzo bogata. Obecnie istnieje też wiele różnych odmian pianki poliuretanowej, które także służą do ocieplania.