Efektywne psychoterapie wyleczyły moją fobię społeczną

Czasami w naszym życiu mają miejsce sytuacje na które nie mamy zbyt wielkiego pływu. Są ludzie, którzy po prostu czerpią jakąś niewytłumaczalną satysfakcję z krzywdzenia innych, zaś ofiary nierzadko odczuwają ich działania do końca swojego życia.

Jak wyzdrowiałam dzięki efektywnej psychoterapii?

efektywna psychoterapia w KrakowiePodejmując swoją pierwszą pracę byłam optymistycznie nastawioną do świata osobą. Byłam szczęśliwa, że w końcu uda mi się usamodzielnić i komuś najwyraźniej to szczęście bardzo przeszkadzało. Jedna z pracownic bowiem okazała się negatywnie do mnie nastawiona z zupełnie nieznanego mi powodu. Ubliżanie, groźby, a nawet prześladowania były na porządku dziennym. W końcu sprawa trafiła na policję i wszystko dobrze się zakończyło, jednak we mnie pozostał, jakiś niewytłumaczalny strach przed drugą osobą z jakim nie potrafiłam sobie poradzić. Przez wiele lat panicznie bałam się ludzi, sądząc, że z pewnością każdy z nich chce mnie tak samo skrzywdzić. Podczas przebywania w większym tłumie dostawałam napadów paniki, duszności, a nawet nierzadko mdlałam. Dopiero efektywna psychoterapia w Krakowie dosłownie postawiła mnie na nogi. Okazało się bowiem, że cierpię na fobię społeczną, jednak nie jest to wyrocznia i takie zaburzenie można z powodzeniem wyleczyć. Lekarz przepisał mi środki na uspokojenie, które nie tylko mnie nie ogłupiały, ale skutecznie powstrzymywały wszelkie napady pozwalając na funkcjonowanie w społeczeństwie. Jednak to terapia dała mi najwięcej. Dzięki temu, że psychoterapeuta pomógł mi przeanalizować i rozłożyć na czynniki pierwsze tamtą sytuacje, od której wszystko się zaczęło, ja mogłam ją wreszcie zrozumieć, a co za tym idzie przestać się jej bać. Najbardziej przeraża nas nieznane, a dzięki temu, że poznałam „wroga” nauczyłam się z nim walczyć.

Jakiś czas temu powróciłam do pracy, a nawet założyłam własną rodzinę. Pozbyłam się demonów z przeszłości i znów czuję się w pełni sobą. Nie boję się już osób mijanych na ulicy, ani znajomych twarzy. Doskonale radzę sobie także z obecnymi problemami, ponieważ psychoterapeuta nauczył mnie, jak z nimi walczyć, aby wygrać. Dzięki psychoterapii stałam się silniejszą osobą, niż kiedykolwiek byłam.