Ekogroszek zamiast węgla

Nie od dziś wiadomo jak ważną kwestią jest odpowiednie ogrzewanie naszych domów. Mamy całe mnóstwo możliwości z tym związanych. W przeszłości bywało tak, że do ogrzewania wykorzystywaliśmy głównie drewno opałowe lub też węgiel. Na chwilę obecną możemy zakupić również wiele innych materiałów, które mogą być o wiele tańsze ale również bardzo skuteczne. 

Skuteczne ogrzewanie przy użyciu ekogroszku 

ekogroszek karlikWęgiel jest paliwem kopalnym, którego ceny w ostatnim czasie znacznie wzrosły. Wynika to w dużym stopniu stąd, że węgiel jest bardzo pożądanym produktem, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Jednak jeśli uważamy, że za dużo wydajemy na ogrzewanie kupując węgiel to możemy z powodzeniem wybierać inne rozwiązania. W szczególności warto zwrócić uwagę na materiał opałowy jakim jest ekogroszek Karlik jest zaś jednym z najlepszych producentów tego materiału w Polsce. Ten producent słynie z tego, że wytwarza produkty najwyższej jakości. Powstający u tego producenta ekogroszek jest materiałem o bardzo dużej kaloryczności. Z badań wynika, że kaloryczność tego ekogroszku wynosić może nawet 24 MJ/kg. W związku z tym zdecydowanie warto by było pomyśleć o przerzuceniu się na stosowanie tego materiału opałowego. Obecnie ekogroszek powstający z polskiego węgla jest ceniony nie tylko w naszym kraju. Eksportujemy tego typu produkty również do innych krajów europejskich. 

Na ten moment ekogroszek można zastosować w różnych systemach grzewczych. Niemniej jednak najlepsze efekty osiągać będziemy wtedy jeśli zdecydujemy się na zainwestowanie w specjalne kotły grzewcze przystosowane do spalania ekogroszku oraz pelletu. W takich kotłach te materiały spalając się emitują bardzo dużą ilość ciepła. Ekogroszek warto kupić wiosną lub latem ponieważ jest wówczas najtańszy.