Fotelik samochodowy do 12 roku życia

Jak powszechnie wiadomo, zgodnie z przepisami ruchu drogowego w Polsce, dzieci do osiągnięcia wzrostu 150 centymetrów, muszą podróżować w foteliku. Firma Recaro proponuje rozwiązanie, dzięki któremu jednym fotelikiem przejeździmy z naszą pociechą okres od 9 miesiąca aż do 12 roku życia dziecka.

Young sport – fotelik ze sportowym zacięciem

foteliki samochodowe recaro young sportRecaro to niemiecka firma, która od lat zajmuje się konstruowaniem fotelików samochodowych dla dzieci, za główny priorytet stawiając sobie bezpieczeństwo. Foteliki samochodowe Recaro Young Sport cechują się wyjątkową konstrukcją, która umożliwia dopasowanie do budowy ciała dziecka, zachowując przy tym wysokie standardy bezpieczeństwa i komfortu. W crash-testach wykonanych przez firmę TNO, okazało się, że w Young Sport podczas uderzenia bocznego w fotelik, obciążenia na główkę dziecka są o 45% mniejsze niż dopuszczalne przez normy, zaś w przypadku klatki piersiowej obciążenia są mniejsze nawet o 58% w stosunku do normy. Wyniki te jednoznacznie potwierdzają, że fotelik Young Sport jest w absolutnej czołówce światowej w swojej kategorii wagowej pod względem bezpieczeństwa. Dodatkową ochronę stanowią pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, nadając dziecku większą stabilność i zapobiegając przesunięciom wewnątrz fotelika. Pasy ułożone są tak, by pasy barkowe przytrzymywały barki oraz górną część ciała dziecka do oparcia fotelika i przechodziły przez środek barku. Fotelik obejmuje swoim typem aż trzy kategorie wagowe dzieci mieszczące się w przedziale od 9 do 36 kilogramów.

Ze względu na swój szeroki przedział wiekowo-wagowy, fotelik wyposażony został we wkładkę redukcyjną, która zmniejszy jego objętość dla małych dzieci. Przy pełnym bezpieczeństwie podróży, fotelik został zaprojektowany w sportowym wydaniu i dostępny jest w kilku opcjach kolorystycznych, by odpowiedzieć na potrzeby każdego klienta.