Gabinety ortodontyczne w Poznaniu

Zdrowe i proste zęby to marzenie wielu z nas. Niekiedy jednak nie mamy wpływu na to, jak urosną nasze zęby, ich ułożenie potrafi się także zmieniać na przestrzeni lat. Zwykle dzieje się tak z powodu uszczerbków oraz interwencji dentystycznych. Rozwiązaniem może być wizyta u ortodonty. 

Ortodonta – kiedy się do niego udać? 

poradnia ortodontyczna poznańWizyta u ortodonty może się odbyć w każdym wieku. Ważne jest, aby posiadać kompletne uzębienie – tylko w takim wypadku jest sens zakładania aparatu ortodontycznego. Udanie się do poradni ortodontycznej może się odbyć dwoma drogami – prywatnie lub na NFZ. Gabinety ortodontyczne umiejscowione są w każdym mieście w Polsce. Jeśli interesuje nas profesjonalna poradnia ortodontyczna Poznań to miasto, gdzie znajduje się ich naprawdę wiele. Podczas wizyty dowiemy się, jakie są sposoby na uzyskanie ładnego i zdrowego uśmiechu. Najczęściej zobowiązani jesteśmy do założenia na nasze zęby aparatu ortodontycznego – stałego lub zdejmowanego. Oba typy wykonywane są na zamówienie, dopasowane do naszej szczęki oraz posiadanych zębów. Leczenie trwa zwykle kilka lat, ponieważ pod koniec musimy zadbać o utrwalenie efektu. Wady zgryzu rozwijają się najczęściej w wieku dziecięcym, dlatego to nasze pociechy najczęściej odwiedzają gabinety ortodontyczne. Profesjonalny ortodonta zleci szereg badań, w tym badanie RTG, dzięki któremu dowiemy się, jak wygląda nasz zgryz i jakie możliwe działania możemy podjąć. Niektóre wady wymagają także konsultacji chirurga lub nawet operacji – te również odbywają się w gabinetach dentystycznych.

Ładny uśmiech to nasza wizytówka. Dbamy więc o niego, nie tylko odwiedzając regularnie dentystę, lecz także ortodontę. To w gabinetach ortodontycznych możemy wyleczyć wszelkie wady zgryzu i dowiedzieć się jak im skutecznie zapobiegać. To ortodonta pomoże nam dobrać odpowiednie leczenie.