Gdzie sprawdzi się kontener rolkowy?

W każdym sklepie zachodzi potrzeba przetransportowania towarów z jednego miejsca w inne. Aby wykonywanie tego zadania było zarówno efektywne i skuteczne, jak i bezpieczne dla pracowników i samych przewożonych produktów, konieczne jest zastosowanie odpowiednich systemów jezdnych.

Rodzaje kontenerów rolkowych

kontenery rolkowePrzewożenie towarów z magazynu na półki sklepowe czy rozładunek produktów z samochodów dostawczych wymaga zastosowana odpowiedniego systemu przewożenia, który pozwoli na efektywną i wydajną pracę. Aby podnieść skuteczność wykonywania tego zadania stosuje się specjalne kontenery rolkowe, inaczej określane rollkontenerami. Ich budowa jest dość prosta i nieskomplikowana. Niektóre modele wyglądem mogą przypominać wózki, z których korzystają klienci. Podstawę stanowi prostokątna platforma, wyposażona zwykle w cztery kółka jezdne, dzięki którym przewożenie towarów nie wymaga użycia dużej ilości siły. Jednak sam ten element nie zapewnia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa transportowanych towarów. Do tego celu służą ścianki ograniczające, które zwykle mają konstrukcję siatki. Ich ilość uzależniona jest od tego, jaki towar przewozimy. Jeśli chcemy ograniczyć dostęp osób postronnych do produktów lub naszym celem jest zapobieganie rozsypaniu się produktów o niestabilnej podstawie, wówczas najlepszym wyborem będzie wariant z czterema ściankami, przypominający stalową skrzynię. Z kolei modele o mniejszej liczbie ścian ułatwiają załadunek i rozładunek. Wybór odpowiedniego rozwiązania uzależniony jest od specyfiki przewożonych rzeczy.

Przewożenie towarów jest znacznie prostsze i przede wszystkim bezpieczniejsze, jeśli wykorzystamy do tego odpowiednie rozwiązania. Transportowanie produktów sprzedawanych w sklepie z magazynu na półki będzie bardziej efektywne, jeśli zastosujemy rollkontenery.