Gwieździste niebo na suficie

 

Osoby, które lubią klimatyczne pomieszczenia, bardzo dbają o oświetlenie w swoich mieszkaniach. Bardzo nastrojowy efekt dają podświetlane sufity. Jakie robią największe wrażenie, jakie są modne i popularne? W erze mody na oświetlenie ledowe jest bardzo dużo możliwości i kreatywnych rozwiązań, które możemy zastosować we własnym mieszkaniu.

Efekt gwieździstego nieba na suficie

sufit gwieździste nieboPodświetlane sufity to dodatki preferowane przez prawdziwych romantyków. Najbardziej popularne i chyba najtańsze są zwykłe taśmy ledowe, które można przyczepić wzdłuż styku ściany z sufitem lub w każdym dowolnym innym miejscu. Najczęściej są sterowane za pomocą pilota i można zmieniać barwę ich świecenia oraz ustawiać specjalne tryby (np. migający). Jednak najbardziej efektownym, pięknym i zapierającym dech w piersiach podświetlanym sufitem jest taki, który imituje gwieździste niebo. Taki efekt migotania gwiazd jest wręcz niezwykły. Gdy spojrzymy na sufit gwieździste niebo będzie nad nami. Będziemy mogli sobie wyobrazić, że jesteśmy w jakimś odludnym miejscu, na przedmieściach i przyglądamy się prawdziwym gwiazdom. Jak zrobione są takie sufity? Otóż działa to na zasadzie wiązki światłowodów z generatorem światła led. Można kupić coś takiego przez internet i zamówić na wymiar, by dobrać odpowiednio do wielkości naszego sufitu. Taki modny, ale zarówno romantyczny motyw galaxy, będzie robił wrażenie niezależnie od panującej akurat mody. Sprawdzi się nie tylko w sypialni, ale także w kuchni, salonie czy łazience. W stosunku do efektu, jaki uzyskamy, który naprawdę będzie „wow”, cena nie jest wysoka.

Gra światłem to naprawdę ciekawy zabieg, który powinniśmy stosować, by stworzyć klimat naszego pomieszczenia. Najbardziej popularne są światła ledowe, którymi za niską cenę, możemy uzyskać świetny, romantyczny efekt. Największe wrażenie robi jednak efekt rozgwieżdżonego niebo, który wcale nie tak trudno uzyskać na naszym suficie.