Hodowla przepiórki w klatce

Nawet w sytuacji, gdy konkretne zwierzę nie jest zwierzęciem domowym i taki jego właściciel ponosi pełną odpowiedzialność, za jego właściwy stan. Dlatego chcąc trzymać przepiórkę w klatce, trzeba być do tego dobrze przygotowanym i to na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim należy poznać potrzeby pokarmowe tego gatunku i zaopatrzyć się we właściwą paszę.

Co robią przepiórki w klatkach?

klatka dla przepiórekKorzyści wynikające z prowadzenia takiej hodowli będą zależały przede wszystkim od indywidualnych decyzji podejmowanych przez konkretnego hodowcę, ale w większości przypadków są one związane na przykład ze sprzedażą jajek. Żeby zwierzęta mogły rzeczywiście przez długi czas znosić duże ilości jajek, muszą mieć także odpowiednią ilość miejsca. Klatka dla przepiórek jest tak wykonana, że konkretne zwierzę nie będzie w stanie tego jajka uszkodzić. Producent zdecydował się na ustawienie podłogi pod niewielkim kątem, ponieważ wtedy zniesione jajko może swobodnie wydostać się poza obrębem klatki do specjalnej części. Wiele innych rozwiązań także znajduje się poza klatką. Dotyczy to między innymi specjalnych pojemników na pasze, które mogą być sprzedawane w zestawie z konkretną klatką. Zwierzęta mają swobodny dostęp do paszy, ale jednocześnie nie są w stanie zanieczyścić jej odchodami i rozsypać. Szukanie oszczędności w przypadku w hodowli, która rzeczywiście ma być źródłem zysków, a nie tylko przyjemności jest ważne.

Również elementy poidła są bardzo często podłączony do znajdującego się na sporej wysokości zbiornika poza konkretną klatką. Dzięki odpowiedniemu mechanizmowi składającemu się na przykład skórki woda leci do pojemnika wtedy, gdy jest potrzebna. Dzięki takim klatkom przepiórki żyją długo. Gładkie powierzchnie klatki są idealne również, jeżeli chodzi o regułach na sprzątanie odchodów i nie tylko.