Idealny apartament na wakacje

Znalezienie odpowiedniego miejsca na nocleg zawsze ma dla mnie kluczowe znaczenie. Dlatego zajmuję się tym nawet na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, żeby mieć jak największy wybór lokalizacji. W tym roku planowałam spędzić urlop na początku wakacji w Gdańsku, gdzie planowałam raczej więcej czasu spędzić na zwiedzaniu niż na plaży.

Nocleg w Gdańsku w pobliżu centrum miasta

apartamenty blisko centrum gdańskLedwie zaczął się kolejny rok, a ja już przeglądałam ofertę noclegów w Gdańsku. Ponieważ chciałam dużo zwiedzać całe miasto, to mój wybór padł na noclegi w pobliżu centrum miasta. Moim zdaniem taka lokalizacja była idealna: z jednej strony do starówki i największych zabytków Gdańska było bardzo blisko, a z drugiej była to okolica spokojniejsza, wolna od tłumów turystów, więc po całym dniu zwiedzania mogła po prostu odpocząć. Do tego szukałam miejsca, które będzie po prostu ładne i wygodne, a nie kolejnego bezpłciowego pokoju w hostelu, który niczym się nie wyróżnia. Potrzebowałam ładnego apartamentu i takie właśnie apartamenty blisko centrum Gdańsk miał w ofercie. Ponieważ szybko zabrałam się za szukanie czegoś do wynajęcia, to wybór był naprawdę spory i mogłam spokojnie oglądać zdjęcia kolejnych miejsc, patrząc przy okazji na ich położenie na mapie, bliskość do centrum, zabytków i środków komunikacji miejskiej. W końcu udało mi się wybrać stylowy, malutki apartament, ale dobrze wyposażony. Był idealny na spędzenie w nim całego tygodnia, jaki przeznaczyłam na ten urlop.

Z wakacji w Gdańsku byłam bardzo zadowolona, do czego w sporzej mierze przyczyniło się wynajęcie odpowiedniego apartamentu. Dobra lokalizacja, ładny wystrój i niska cena – w tym akurat miejscu było wszystko, czego szukałam. Nie musiałam, jak koleżanki z pracy, zadowalać się nijakim pokojem hotelowym w czasie wakacji.