Impregnacja hydrofobizująca beton odpowiedzią na piękny taras

To co dodaje naszym domostwom uroku, to niewątpliwie piekny duży taras, w otoczeniu jeszcze piekniejszego ogrodu. Niestety, koszty wykonania np. tarasu drewnianego są bardzo wysokie. Dobrą alternatywą będzie wykonanie samodzielnie tarasu z płyt betonowych, którego wykonanie okazuje się bardzo proste.

Czy warto stosować hydrofobizację betonu?

hydrofobizacja betonuTaras z płyt betonowych, oprócz funkcji uzytkowych, może znacznie podnieść walory estetyczne naszych domów i ogrodów, co nie tylko wpłynie na przyjemność z użytkowania ale również podniesie jego wartość. Schemat wykonania tarasu jest banalnie prosty, wystarczy nam trochę chęci i nie mało wyobraźni. Wyobraźni dlatego, że wybór płyt jest ogromny, możemy tworzyć wzory w przeróżnych konfiguracjach i kolorach. Należy przy tym pamiętać, że taki taras będzie na długie lata i dlatego powinniśmy na początku dokładnie go rozrysować na papierze lub w specjalnym programie komputerowym. Nie będę rozpisywał poszczególnych faz budowy, natomiast chcę zwrócić uwagę na ważne elementy, które nie zawsze są stosowane a szkoda, gdyż niewątpliwie przedłużą życie a co najważniejsze wygląd naszych betonowych fantazji. Ważną sprawą jest dobre zabezpieczenie podłoża przed wysypaniem tzw suchej zaprawy (to nam zabezpieczy podłoże pod płytami) oraz hydrofobizacja betonu. Ta ostatnia czynność jest często pomijana, a moim zdaniem najbardziej istotna. To dzięki niej nasz taras będzie wyglądał zawsze pięknie i niegroźne mu będą rozlane napoje w trakcie grilowania, lub bawienia się z naszymi pociechami.

Podumowując, zachęcam do samodzielnej budowy, zwłaszcza, że w obecnych czasach, wszystkie niezbędne materiały mamy dostarczone na miejsce budowy. Pamiętajmy o poświęceniu jednego dnia na planowanie, to jest niezwykle ważne aby za bardzo się nie przemęczyć a za to wspaniale bawić budową.