Jak dobrać oklejarkę prostoliniową do potrzeb stolarni

Oklejarki to obecnie rozwiązanie, które stosuje się w niemal każdej stolarni. Niemniej oklejarka oklejarce nie równa, a dodatkowo jest ich kilka rodzajów, dlatego warto wiedzieć jak wybrać ta właściwą, skoro jest to obecnie jedno z podstawowych narzędzi pracy w fabryce mebli.

Wybór dobrej oklejarki 

dobra oklejarka prostoliniowaWybór dobrej oklejarki to nie tylko wybór odpowiedniego producenta, chodzi tu raczej o wybór rozwiązania dopasowanego do potrzeb zakładu. A co za tym idzie na wstępie należy określić to czy jest tu potrzebna dobra oklejarka prostoliniowa stołowa czy ręczna. Ta stołowa ma tę zaletę, że znacząco przyspiesza ona cały proces, co wynika z tego, że zwykle jest ona wyposażona w frezy, zbiornik na klej itd, dzięki czemu możliwa jest pełna obróbka i szybkie oklejenie naroży. Tego typu maszyny zwykle maja także większy zakres pracy co oznacza, ze przy ich wykorzystaniu można ożywać większej ilości materiałów. Minusem tego rozwiązania jest jednak wysoka cena zakupu, jak i to, ze praca może być wykonywana tylko a stanowisku. W przypadku oklejarki ręcznej natomiast największą zaletą jest natomiast jej mobilność, co oznacza, że można także ją zabrać do klienta i tam wykonać pewne prace, np poprawkowe. Cena także jest tu znacząco niższa, jednak czas pracy jest zdecydowanie wolniejszy, a co za tym idzie należy ją raczej potraktować przynajmniej w przypadku większych zakładów jak rozwiązanie uzupełniające. Przy obu rozwiązaniach bierzmy jednak pod uwagę jakość wykonania, tak by mogły one posłużyć przez lata.

Wybór dobrej oklejarki to nie tylko wybór sprzęty odpowiedniej jakości, ale także i dobranie rozwiązani do potrzeb własnego zakładu. Dlatego warto przeanalizować swoje potrzeby i także jasno określić to na ile taka inwestycja nam się zwróci i tym samym ile możemy wydać na zakup sprzętu.