Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Mieszkańcom bloków szczególnie latem dają się we znaki gołębie. Potrafią zanieczyścić nawet zadbany balkon. Gdy przyzwyczają się do konkretnego miejsca, trudno je stamtąd wywabić. Na szczęście znane są ludziom sposoby na radzenie sobie z tymi niechcianymi gośćmi.

Sposoby na zabezpieczenia przeciw ptakom

sprawdzone zabezpieczenia przeciw ptakomPodstawowym i najprostszym sposobem na zwalczenie ptaków na balkonie są sztuczne figury, np. kruków. Gołębie boją się tych czarnych agresorów i nie wlatują wówczas na dany balkon. Jednak, gdy to nie podziała warto zaopatrzyć się w bardziej inwazyjne środki. Sprawdzone zabezpieczenia przeciw ptakom to np. siatki, które izolują daną przestrzeń przed niechcianymi wizytami. Bardziej niebezpiecznym sposobem są taśmy z kolcami, które przykleja się do parapetów, gzymsów bądź obręczy. Doskonałym czynnikiem, który odstrasza ptaki jest światło ultrafioletowe, albowiem odbierane jest jako zagrożenie. W sklepach budowlanych można znaleźć szeroki asortyment lamp UV, które są bezpieczne i sprawdzą się jako odstraszacz. Nowoczesnym, lecz wymagającym ingerencji fachowca sposobem jest zamontowanie na balkonie tzw. okien przesuwnych. Stanowią one dodatkowe zabudowanie przestrzeni przed deszczem, wiatrem i innymi warunkami pogodowymi oraz dzięki nim żadne ptaki nie dostaną się na nasz balkon. Kolejnym zabezpieczeniem elewacji jest ochrona akustyczna. Określone ultradźwięki odstraszają ptaki, natomiast dla człowieka są niesłyszalne, lecz bezpieczne dla obydwu stron konfliktu.

Aby pozbyć się uciążliwego problemu, jakim są wiecznie nadlatujące ptaki, warto zainwestować w produkty, które pomogą w walce z tymi szkodnikami. Bezpiecznym i najmniej inwazyjnym sposobem są siatki przeciw ptakom, które fizycznie zabezpieczą daną przestrzeń przed wizytą np. gołębi.