Jak uszczelnić otwory kalenicowe?

 

Obecnie bardzo popularne stało się pokrywanie dachu dachówką. Tak utworzona powierzchnia dachowa ma mechanizm, gwarantujący swobodne odprowadzanie wilgoci. Rozwiązanie to, zwane otworami kalenicowymi, wymaga dodatkowego uszczelnienia.

Jaka taśma kalenicowa jest najlepsza?

taśma kalenicowa aluminiowaDach z dachówki jest obecnie bardzo popularny, gdyż tego typu pokrycie dachowe ma wiele zalet. Jedną z ważniejszych jest brak problemów z gromadzeniem się wilgoci na strychu czy też poddaszu, a  to dzięki otworom kalenicowym. Należy jednak pamiętać, że pod te otwory może się wdzierać pod dach deszcz czy też śnieg, dlatego też należy je odpowiednio uszczelnić, do czego może posłużyć taśma kalenicowa aluminiowa. Taka taśma, cechująca się dużą elastycznością oraz odpornością, może posłużyć do zapobiegania dostawaniu się przez otwory kalenicowe zacinającego śniegu czy też silnego wiatru. Jednocześnie, taśma taka, dzięki unikalnej budowie, nie przeszkadza w przepływie powietrza przez otwory w dachu. Tym samym, jest to najlepsze rozwiązanie, gwarantujące odpowiednią szczelność i brak problemów z przepływem powietrza. Użycie taj taśmy jest bardzo proste i nie powinno sprawić problemów nawet osobom nie mającym doświadczenia w pracach dekarskich. Bardzo ważne jest, aby kupować tą taśmę z uwzględnieniem poziomu szczelności, jaką ona zapewnia według producenta. Nie wszystkie rodzaje takich taśm są w stanie łączyć odprowadzania wilgoci z uszczelnieniem dachu, więc warto kupować jedynie takie taśmy pochodzące od zaufanych producentów, gdyż tylko wtedy osiągniemy oczekiwane rezultaty.

Otwory kalenicowe, które powstają po montażu dachówki, maja za zadanie odprowadzać wilgoć spod dachu. W przypadku śnieżycy czy sinej burzy, przez te otwory mogą się dostawać pod dach opady atmosferyczne. Dlatego też tak ważne jest uszczelnienie tych otworów.