Jak uzyskać wysokie odszkodowanie za potrącenie?

 

Niestety w naszym życiu zdarzają się czasami przykre sytuacje, kiedy to dochodzi do potrącenia przez samochód. Czasami w takiej sytuacji sami jesteśmy poszkodowanymi albo też ktoś z naszej rodziny lub nasze dzieci. Warto w takiej sytuacji zgłosić się do dobrej firmy, która pomaga w uzyskaniu wysokiego odszkodowania, ponieważ ubezpieczyciel bardzo często zaniża wypłatę odszkodowania.

Od czego zależy odszkodowanie za potrącenie?

odszkodowanie za potrącenie przez samochódPrzede wszystkim, żeby dokładnie poznać wysokość odszkodowania za potrącenie przez samochód musimy dokładnie przeanalizować całą sytuację i odnieść się głównie do uszczerbku, jaki został spowodowany na poszkodowanym. Odszkodowanie jest tylko formą wypłacenia rekompensaty za poniesione straty materialne, a zadośćuczynienie pozwoli nam na złagodzenie cierpień fizycznych, a także psychicznych. Im większą krzywdę odniesiemy wypadku tym większe otrzymamy zadośćuczynienie i odszkodowanie. Oczywiście w przypadku gdy do znamy tylko ogólne potłuczenia ciała, to będziemy mieli dość niskie odszkodowanie, ale w przypadku gdy dojdzie do potrącenia i złamiemy rękę albo nogę lub stanie się nam coś gorszego to możemy wnioskować o bardzo wysokie odszkodowanie, a nawet stałą rentę inwalidzką, jeśli nie moglibyśmy wrócić do pracy. Zawsze jeżeli chodzi o odszkodowanie za potrącenie przez samochód to Musimy skontaktować się z dobrą kancelarią odszkodowawczą, która pozwoli nam uzyskać najwyższe możliwe odszkodowanie. Samodzielnie możemy nie znać się na prawie albo nie mieć odwagi czy sił, aby stanąć w sądzie i walczyć.

W sytuacji gdy dojdzie do śmiertelnego potrącenia pieszego, to zawsze jego rodzina może ubiegać się o bardzo wysokie odszkodowanie. Dodatkowo takie odszkodowanie powinno nie tylko pomóc nam uzyskać jest zwrot kosztów leczenia, ale także być rekompensatą za pogrzeb oraz powinniśmy otrzymać rentę alimentacyjną. Wszystko zawsze zależy od stopnia wypadku, do jakiego doszło.