Jaki jest fenomen crossfitu?

 

Co jakiś czas pojawia się moda na coś. Jedna rzecz odchodzi nieco w zapomnienie, pojawia się nowa – intrygująca i tajemnicza. Można powiedzieć, że dokładnie tak było z crossfitem. Na początku nikt za bardzo nie wiedział „z czym się to je”. Dlatego wszyscy bardzo chcieli spróbować tej formy aktywności fizycznej.

Czym jest crossfit?

crossfit akcesoriaTak naprawdę wiele osób do dziś nie wie co to takiego. Słyszymy o tym często, ale się w to nie zagłębiamy. Crossfit to trening, który jest bardzo wymagający. Stawia na ćwiczenia, które angażują różne partie ciała. Dzięki temu można nazwać go kompleksowym. Początkowo był to trening, który stworzono dla policjantów. Z czasem zaczęły z niego korzystać również inne zawody, które potrzebowały tak zróżnicowanego treningu. Dziś korzystamy z jego dobrodziejstw wszyscy. Przede wszystkim jedną z najważniejszych rzeczy w crossficie jest to, że nie ma w nim czasu na przerwy. Ćwiczenia wykonuje się raz za razem, dzięki czemu z dużą siłą oddziałują one na poszczególne partie mięśni. Crossfit obejmuje takie ćwiczenia jak np. podnoszenie ciężarów, ale i przerzucanie opony. Dlatego wykorzystuje crossfit akcesoria takie jak właśnie opony, sztangi, grube liny. Ktoś może czytając to pomyśleć, że zdecydowanie ten trening nie jest dla niego. Tak naprawdę jednak nie musimy wszystkich ćwiczeń wykonywać od razu. Warto na początek narzucić sobie limit kilku minut, a potem stopniowo go zwiększać. Wówczas zaczniemy przyzwyczajać się do takiego wysiłku, a nasza kondycja znacząco się poprawi.

Crossfit to nie jest trening dla słabych ludzi pod względem psychicznym. Tutaj trzeba ogromnego samozaparcia i dążenia do celu, nawet jeśli na początku nic nam nie idzie. Każdy najpierw się po prostu uczy. Jeśli jednak chcemy zafundować naszemu ciału kompleksowy wysiłek, to coś dla nas.