Jakie derki na częste opady?

Okres jesienno-zimowy często idzie w parze ze sporymi opadami – zarówno deszczu, jak i śniegu. Wysoka wilgotność powietrza nie tylko występuje w tym okresie, gdyż opady mogą pojawiać się o każdej porze roku. Jest to szczególnie uciążliwe dla jeźdźców, którzy nie mogą rezygnować z treningów lub jazdy rekreacyjnej. Poruszanie się konno w czasie deszczu może sprawić, że zwierzę momentalnie się rozchoruje, a jego obecność na zawodach nie będzie możliwa.

Derki o przeciwdeszczowym zastosowaniu

derka dla konia przeciwdeszczowaProducenci akcesoriów do jazdy konnej nie pozostają obojętni w stosunku do jeźdźców, którzy muszą przygotowywać się do konkursów. Zaprojektowali i wyprodukowali oni specjalne okrycie dla koni, które chroni je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Są to derki, które w zależności od pory roku, nasilenia wiatru bądź deszczu, dobiera się dla swojego konia. Są to między innymi derki padokowe. Ten rodzaj okrycia zapewnia właściwą ochronę zwierzęcia przed deszczem i wiatrem oraz tym samym minimalizuje ryzyko wystąpienia choroby. Derka dla konia przeciwdeszczowa ubierana jest zwierzęciu praktycznie zawsze, kiedy znajduje się ono na zewnątrz. Materiał jest wodoodporny i w porównaniu do innych rodzajów okryć – pozostaje w przystępnej cenie. Tego typu derkę można zakupić w sklepach internetowych już za około 200 złotych. To produkt, który posłuży przez dłuższy czas – zapewnia właściwą recyrkulację powietrza, nie narażając przy tym rozgrzanego organizmu zwierzęcia.

Zakup derki jest zalecany zarówno początkującym, jak i zaawansowanym jeźdźcom. O ile produkty wspierające rehabilitację lub ogrzewające ciało potrafią kosztować sporo, tak w przypadku tkanin wodoodpornych są to niewielkie koszta. Dzięki zapewnieniu odpowiedniej ochrony zwierzęciu jeździec nie będzie musiał kupować drogich lekarstw.