Jakie pożywienie dla psa sportowego

W dobie bardzo rozwiniętych dyscyplin psich sportów nie możemy zapominać o najważniejszych sprawach. Nagrody w konkursach sięgają często blisko kilkuset tysięcy polskich złotych, co niewątpliwe świadczy o prestiżu zawodów odbywających się regularnie w wielu dyscyplinach sportowych dla psów. Możemy również stawiać zakłady w najpopularniejszych punktach bukmacherskich, to tyczy się przede wszystkim wyścigów chartów, które są bardzo popularnym sportem. 

Jaką karmę podawać psim gwiazdom sportowym?

karma dla psów sportowychJeżeli chodzi o żywienie takich psich gwiazd sportowych, to niestety tak jak w przypadku ludzi nie może to być zwykłe jedzenie. Taka karma dla psów sportowych musi być odpowiednio zbilansowana. Zawsze jest ona znacznie bardziej kaloryczna od karmy bytowej dla psów o normalnej aktywności. Jest to bardzo ważna proporcja, bowiem psy sportowe codziennie spalają bardzo dużo energii na treningach. Taka karma będzie również odpowiednia dla psów użytkowych, na przykład tych ratowniczych, czy też pracujących w policji lub służbach celnych – gdzie niewątpliwie dodatkowe kalorie się przydadzą. Dyscyplin psich sportów jest bardzo dużo i ciągle przybywają nowe z większą lub mniejszą popularnością. Jeżeli chodzi o odpowiednie żywienie to zasady zazwyczaj się podobne w przypadku wszystkich psich sportów. Przede wszystkim jest to wspomniana wyżej kaloryczność, jednakże należy pamiętać, iż w żadnym wypadku nie mogą to być puste kalorie dla psa. Dlatego też mając psiego sportowca musimy dokładać wszelkiej staranności podczas czytania składów gotowych karm, które oferuje nam rynek.

Najlepszą alternatywą będzie komponowanie takiej karmy dla psiego sportowca samodzielnie. Możemy w bardzo łatwy sposób na przykład skomponować jadłospis barfowy dla psa sportowego. Będzie one stanowić odpowiednią karmę dla psa, którego zapotrzebowanie na energię jest bardzo wysokie.