Kanapa odnowiona tkanina tapicerską

 

Mój kot nie uznaje w ogóle swojego drapaka za godny uwagi. Kupiliśmy go z partnerem na drugie urodziny Iskry, ale ona się nim nie zainteresowała. Dlatego stoi teraz smętnie w kącie, a zwierzak wydrapuje wszystkie meble w wynajmowanym przez nas mieszkaniu. Większości z nich nie daje rady uszkodzić, ale kanapa stojąca w salonie została zniszczona doszczętnie. Przed opuszczeniem mieszkania trzeba było oddać ją do tapicera, aby wymienił obicie.

Tkanina tapicerska na obicie zniszczonej sofy

tkanina tapicerskaChcieliśmy dobrać obicie jak najlepiej, aby nie można było odróżnić nowej kanapy od starej, dlatego ważne było dla nas, aby tkanina tapicerska miała identyczną strukturę oraz kolor, jak poprzednia. Fachowiec dał nam wzornik materiałów, abyśmy mogli wybrać odpowiedni. Tapicerka musiała mieć odpowiednie utkanie, dość drobne, ale jednak widoczne. Potrzebowaliśmy też konkretnego koloru, lekko szarozielonego, takiego jak poprzednie obicie kanapy. Materiał powinien być trochę chropowaty i o konkretnej fakturze. Przeszukaliśmy wzornik wzdłuż i wszerz, porównywaliśmy tkaniny kilkukrotnie, jednak żadna nie pasowała. Na naszą prośbę mężczyzna naprawiający meble ściągnął idealne obicie i wykonał naprawę kanapy w przeciągu tygodnia, żebyśmy zdążyli przed oddaniem mieszkania właścicielce.

Odebraliśmy kanapę od tapicera na kilka dni przed opuszczeniem mieszkania. Zamówiliśmy jej dowóz, jednak wnieść mebel musieliśmy sami. Nie było to łatwe zadanie, gdyż sofa była spora, a przejścia na klatce schodowej dość wąskie, do tego była dość ciężka, więc trudno ją było unieść. Jednak po ustawieniu kanapy w salonie nie było widać różnicy, tapicer świetnie dobrał kolor tkaniny do wymagań przez nas stawianych. Robota została wykonana bardzo dobrze, mebel był świetnie odnowiony.