kancelaria

Kancelaria adwokacka pomoże wygrać z systemem?

Każdy człowiek powinien mieć ubezpieczenie. Jest to jedno z podstawowych praw nam przysługujących w szkole czy pracy.

Ubezpieczenie jest bardzo ważne

kancelariaBez niego nie mamy bezpłatnej opieki lekarskiej, ani nie możemy żądać odszkodowania gdy zdarzy nam się wypadek. Czasem jednak zasady ubezpieczeń są bardzo niejasne i na jakiś czas je tracimy. Bardzo krzywdzące są zasady obowiązujące w KRUS-ie. Jako studentka mam ubezpieczenia pod mojego tatę. Na czas wakacji natomiast nie jestem ubezpieczona, ponieważ nie wiadomo czy podejmę następny rok studiów. To wymaga ode mnie niezwykłej ostrożności we wakacje, jak i pomiędzy semestrami. W planach rząd ma zmiany w tym zakresie. Chce objąć ubezpieczeniem wszystkich obywateli.
Dla mnie takie rozwiązanie byłoby idealne. Bezdomni i tak leczą się na koszt państwa i nigdy tych długów nie spłacą. Ja natomiast muszę płacić wysokie stawki za wizyty. W takim przypadku nie przyda nam się prawnik ani kancelaria prawna. Tutaj trzeba zmian w prawie państwowym. Polska niestety jest bardzo zacofana w tej kwestii. Mamy niewiele refundowanych leków i często ktoś umiera z tego powodu. Sytuacja jest bardzo ciężka, choć w niektórych przypadkach pomóc nam może adwokat. Można walczyć z systemem, ale nigdy do końca się z nim nie wygra. On sam musi chcieć się zmienić, a my powinniśmy wywierać presję na rządzących.

Czy to Rzeszów, czy mała wieś w Polsce. Razem zdziałać możemy wiele. NFZ to bardzo trudna kwesta. Jeśli dziś z tym nic nie zrobimy, za kilkadziesiąt lat będzie niestety jeszcze gorzej.

 

Więcej informacji znajdziecie na www.kancelariajls.pl