Kancelaria od prawa upadłościowego

Ogłoszenie bankructwa to procedura, która pozwala uzyskać dodatkowy czas na poradzenie sobie z zaistniałymi problemami finansowymi. Należy jednak spełnić określone warunki i złożyć odpowiednie wnioski, aby uruchomić procedurę upadłościową. Dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak również przedsiębiorców. Niejednokrotnie jest to jedyne wyjście.

Upadłość konsumencka – Gliwice

prawo upadłościowe gliwiceW życiu zdarzają się różne sytuacje, które doprowadzają do poważnych długów finansowych – niektóre mogą wynikać z popełnianych błędów i życia ponad stan, a inne z problemów zdrowotnych czy zmieniającej się sytuacji na rynku pracy. Czasem zostaliśmy oszukani i tracimy cały dobytek. Niestety dla wierzycieli nie jest to żadne wyjaśnienie i dlatego długi muszą zostać spłacone – prędzej czy później. Chcąc ogłosić upadłość i zyskać dodatkowy czas najlepiej podjąć współpracę z adwokatem, którego specjalizacją jest prawo upadłościowe Gliwice to miasto na Śląsku, w którym działa wiele kancelarii restrukturyzacyjnych. Klienci mogą najpierw skorzystać z doradztwa prawnego, aby usłyszeć od adwokata, jakie mają możliwości i czy na pewno konieczna jest upadłość konsumencka. Jeśli wdrażamy taką procedurę, to adwokat zajmie się wszystkimi formalnościami, łącznie z prowadzeniem rozmów z wierzycielami. Mowa tutaj o instytucjach bankowych, prywatnych osobach, pracownikach czy urzędzie skarbowym i zakładzie ubezpieczeń społecznych. Im szybciej zaczniemy działać, tym mniejsze odsetki zostaną nam naliczone.

W wielu przypadkach można starać się o przyspieszoną procedurę oraz załatwienie sprawy polubownie – bez ingerencji sądu czy komornika. Wystarczy ustalić plan spłaty oraz termin oddania zadłużenia. Adwokat może także odpowiednio zabezpieczyć nasz majątek i go upłynnić (zanim zrobi to komornik).