Komfortowe obuwie taktyczne

Buty przeznaczone dla formacji mundurowych działających w miastach, głównie policji i służb ochrony, różniły się od swoich wojskowych odpowiedników pod wieloma względami. Były one bowiem stosowane do całkowicie innego rodzaju pracy, więc musiały być dobrze przystosowane do takowego, by spełniać wymagania stawiane przez użytkowników.

Obuwie do działań miejskich

wygodne buty taktycznePraca w mieście oznaczała przede wszystkim konieczność szybkiej reakcji i posiadania dużej swobody ruchu. Obuwie do takich działań było więc o wiele lżejsze niż buty przeznaczone do pracy w trudnym terenie, i nie obciążało nóg w taki sam sposób, choć jednocześnie zapewniało tak samo wysoki poziom ochrony. Jako że praca ta przewidywała długi okres odbywania służby patrolowej, obuwie musiało być przede wszystkim komfortowe. Najbardziej wygodne buty taktyczne były więc bardzo często porównywane przez użytkowników do obuwia sportowego pod względem wygody, głównie z racji posiadania warstw termoaktywnych. Materiał termoaktywny umożliwiał komfortową pracę nawet przez wiele godzin bez przerwy, eliminując dyskomfort wywołany nadmiernym nagrzaniem wnętrza obuwia, i związanymi z tym urazami i obtarciami. W ograniczonym stopniu chronił również przez wychłodzeniem w trakcie pracy w niskich temperaturach. Jako że owe obuwie musiało zapewniać maksymalną możliwą swobodę ruchu i nie krępować użytkownika w trakcie chodzenia, warstwy ochronne i wkładki zostały w dużej części zastąpione przez odpowiedniki wykonane ze skóry i lekkich tworzyw sztucznych.

Mimo iż pozornie zapewniały mniejszą ochronę niż stalowe odmiany, były one wygodniejsze i lepiej nadawały się do zadań w których wymagana była szybkość i swoboda ruchu. Bardzo dobrze osłaniały jednak przed wszelkimi urazami, które zdarzały się podczas pracy w mieście.