Kontrole w zakładach pracy

Prowadząc działalność gospodarczą musimy być bardzo czujni. Konieczne jest dbanie o wszystkie kluczowe kwestie ponieważ bywa tak, że nawet małe niedopatrzenia spowodują nałożenie na nas kary finansowej. Jeśli chodzi o różnorakie kontrolę to należy pracować tak by być ciągle na nie przygotowanym. Można więc rzec – nie znasz dnia ani godziny kiedy kontroler odwiedzi naszą firmę.

Inspekcja pracy – kontrole

kontrola pipW ostatnich czasach prawo związane z zatrudnianiem cudzoziemców uległo zmianie. Od początku tego roku zatrudnianie osób ze wschodniej i południowo-wschodniej części Europy jest dużo łatwiejsze. Niemniej jednak prowadząc własną działalność i zatrudniając cudzoziemców musimy dbać o każdy szczegół związany z legalnością ich zatrudnienia. Należy zawsze pamiętać o tym, że może nas odwiedzić kontroler z Państwowej Inspekcji Pracy, który z pewnością będzie chciał poznać każdy szczegół związany z cudzoziemcami oraz naszymi rodakami pracującymi w firmie, którą prowadzimy. Kontrola PIP jest przeprowadzana w tysiącach firm w całym kraju. Będąc szefem firmy możemy być niemal pewni, że prędzej czy później odwiedzi ona również naszą firmę. Kluczowe jest więc to by być na takie spotkanie przygotowanym. Jeśli dbamy o zasady związane z BHP oraz nasi pracownicy mają aktualne badania lekarskie to nie powinniśmy się martwić. Koniecznie trzeba działać zgodnie z kodeksem pracy, który obowiązuje zarówno nas jako przedsiębiorców jak i wszystkich naszych pracowników.

Ogólnie rzecz biorąc kontrole z Państwowej Inspekcji Pracy codziennie odwiedzają różne firmy funkcjonujące w naszym kraju. Nie należy się jednak takiej kontroli obawiać ponieważ jeśli działamy zgodnie ze wspomnianym kodeksem pracy to wszystko skończy się dobrze. Jedyne co musimy robić to trzymać rękę na pulsie i śledzić nowe zmiany w prawie pracy.