Korzyści specjalnych kabin lakierniczych

Od kilku lat zajmuję się domową produkcją różnych urządzeń, które wykonuję dla swoich znajomych albo osób zainteresowanych. Ostatnio dowiedziałem się, że na rynku istnieją tak zwane boksy lakiernicze, które pozwalają na malowanie w bardzo dobrych warunkach zamkniętej przestrzeni.

Najlepsze kabiny do malowania i lakierowania

kabina lakierniczaGdy tylko mój sąsiad opowiedział mi o komorach lakierniczych jakie widział w jednym z warsztatów, postanowiłam, że również muszę taką kupić, ponieważ w moim warsztacie jest dość brudno ze względu na to, że jest tam wiele urządzeń (frezarki, sprężarki, tokarki, itp.). Pomyślałem zatem, że taka kabina lakiernicza będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla moich codziennych prac. Potrzebowałem jej jednak dość dużej, ponieważ czasami wykonuję naprawdę sporej wielkości urządzenia, które wymagają malowania długich i dużych elementów. Znalazłem również producenta takich komór i od razu wybrałem idealną kabinę dla siebie, która była mobilna, więc można było ją dowolnie łączyć za pomocą modułowych ścian, co sprawiało, że mógłbym ją wykorzystywać zarówno do pracy przy małych przedmiotach jak i tych dużych. Ponadto, zawierała ona stół obrotowy, piloty do natrysku, maty filtrujące oraz ogólnie energooszczędny układ filtracji, która najprościej mówiąc, przypomina dmuchawę. Wbrew pozorom, w komorze nie ma nieprzyjemnego i duszącego zapachu farb, ponieważ systemy filtracji odciągają tak zwaną mgłę lakierniczą, dzięki czemu przez cały czas jest tam w miarę świeże powietrze.

Uważam, że zakup komory lakierniczej o modułowej konstrukcji był strzałem w dziesiątkę i naprawdę niezwykle ułatwiła mi moją pracę, dlatego polecam ją wszystkim swoim znajomym, którzy również zajmują się domowym majsterkowaniem i malowaniem różnych przedmiotów.