Kosmetyczny frez próżniowy do odcisków sóp

 

Odciski na stopach potrafią pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Często ich przyczyną są niedopasowane buty lub przyciasne, eleganckie szpilki. Odciski są zmora sportowców, modelek i kobiet w eleganckim obuwiu. Jak szybko się ich pozbyć? Oczywiście u podologa, który posiada frezy próżniowe np. diamentowe lub innego typu nasadki do usuwania odcisków.

Diamentowe nasadki do frezarki podologicznej

frez próżniowy do odciskówWśród nasadek i kapturków do frezarki podologicznej, dużą rolę odgrywają frezy diamentowe. To specjalistyczne, bardzo trwałe nasadki, dzięki którym łatwiej można usunąć odcisk w gabinecie manicure-pedicure. Pedicurzystka na początku wizyty w salonie kosmetycznym ocenia stan odcisku i dobiera odpowiedni frez do stopnia powstałego zgrubienia. Odcisk może mieć bowiem charakter okazjonalny lub przewlekły. W przypadku długotrwałych odcisków, potrzebny jest mocny, diamentowy frez. Dlaczego warto stosować różne kapturki do frezarek podologicznych? Przede wszystkim po to, by nie ścierały się za szybko. Przy zwykłym opracowaniu powierzchni stopy wystarczą klasyczne, miękkie kapturki uniwersalne, o zwykłym stopniu ścieralności. Dobry i trwały frez próżniowy do odcisków wykonany jest z diamentowych drobinek. Taka nasadka do końcówki frezarki wystarcza na znacznie dłużej, niż klasyczna, standardowa nakładka do uniwersalnych zabiegów. Skóra wokół odcisku jest bardzo twarda i wymaga mocniejszego ścierania.

Frezarki podologiczne wykorzystywane są przy rożnego rodzaju zabiegach kosmetycznych, manicure i pedicure. Przy leczniczych zabiegach na stopy usuwane są często odciski. Do zrogowaciałej, twardej skóry pomocny jest diamentowy frez próżniowy. Pomaga w szybki i bezpieczny sposób pozbyć się bolącego odcisku zlokalizowanego w różnych miejscach na stopie.